Ogłoszenia duszpasterskie

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego” – ten piękny refren psalmu i dzisiejsze czytania przypominają nam o tym, że kiedy idziemy za Jezusem, nie braknie nam niczego, żeby osiągnąć zbawienie. Jezus zna nas i chce dobra każdego. Nie musimy już błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim. Przy Jezusie jesteśmy bezpieczni. On przyszedł, aby dać nam życie.

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

 

 1. Dziś z okazji Dnia Papieskiego, młodzież oazowa zaprasza po każdej Mszy Św. na kremówki papieskie. Będzie można nabyć je do domu lub skorzystać ze specjalnie zaaranżowanej kawiarenki w podziemiach kościoła. Serdecznie zapraszamy!
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, w niedziele o godz. 15.15 a w tygodniu o 17.45.
 3. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy do salki seniorów na kolejne spotkanie. W tym tygodniu wykład na temat „czy warto się ubezpieczyć, jak chronić siebie i rodzinę?”.
 5. W piątek o godz. 20.00 zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Św. różaniec fatimski i procesja wokół świątyni. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
 6. W przyszłą niedzielę 15-go października po Mszach Św. o godz. 10.30 i 12.00 wokół kościoła zorganizowane będzie przez stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Miasteczko Rodzinne. Stypendyści przygotowali ciekawe gry i zabawy dla dzieci oraz rodzin. Gorąco wszystkich zapraszamy.
 7. W zakrystii i w kancelarii, można jeszcze dokonać wpisu popierającego projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Akcja zbierania podpisów w naszej parafii prowadzona będzie do końca października.
 8. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego a w nim: „Co robić gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?” oraz o świętej, którą bardzo cenił ojciec Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem.
 9. Bóg zapłać za wspólnotę ołtarza, za złożone dzisiaj dary serca, w przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna na rzecz naszej parafii. Ze stolika i od ministrantów można zabierać deklaracje.
 10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Niech dobry Pan hojnie obdarza nas swoimi łaskami.

 

Inne:

 • W niedziele po Mszach św. dopołudniowych czynna jest biblioteka parafialna;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
 • We wtorki zapraszamy na Modlitwę Wieczorną o godz. 19.15
 • W soboty zapraszamy na spotkania:
  • Ministrantów o godz. 9.00
  • Dzieci Maryi o godz. 10.00
  • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00