Ogłoszenia duszpasterskie

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie przeciwstawne postawy: próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Skierowane do nas ostrzeżenie pobudza do modlitwy o dar wrażliwości i duchowej czujności. Prośmy w dzisiejszej Eucharystii, aby nasze spojrzenie na życie było prawdziwie zanurzone w optyce Ewangelii.

Dziś zebrana zostanie kolekta na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic a następnie na Mszę św.
 3. W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. z klas 3a i 3b.
 4. W tym dniu od godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 5. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy modlitwę wieczorną.
 6. W środę nowy rok formacyjny rozpocznie Apostolstwo Dobrej Śmierci. Grupę tę zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.45, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 7. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie przy grach i zabawach umysłowych.
 8. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 9. W sobotę o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny oraz o dar pokoju.
 10. W sobotę rozpoczniemy miesiąc październik, w którym w sposób szczególny czcimy Maryję, modląc się modlitwą różańcową. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.45. Przedstawicieli grup parafialnych prosimy o zaangażowanie się w prowadzenie modlitwy różańcowej, grafik jest dostępny w zakrystii. W tym roku zapraszamy wszystkie dzieci do różańcowej akcji „Kwiaty dla Maryi, naszej Mamy”. Jej szczegóły można poznać w naszej gazetce oraz na stronie internetowej.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki sakralnej, organizowany w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Mistrzowie Modlitwy Muzyką”.
 12. Także w niedzielę za tydzień przed kościołem będzie można  nabyć książkę ks. Grzywocza "Wybrane na drogę". Autor był cenionym rekolekcjonistą, egzorcystą i terapeutą, który zaginął kilka lat temu w Alpach".
 13. Trwają zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które chciałyby przystąpić do wczesnej Komunii św. Rodziców zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania.
 14. Polecamy gazetkę „Na Górnym” w niej ciekawy artykuł naszej parafianki o aniołach stróżach. Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii.
 15. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę eucharystyczną, za okazywaną życzliwość i złożone ofiary. Bóg zapłać za datki złożone na zakup nowego baldachimu, który został już zamówiony. Prośmy Pana o błogosławieństwo na czas dzisiejszego świętowania oraz nadchodzący tydzień.

 

Inne:

 • od października w pierwsze piątki miesiąca o godz. 10.00 sprawowane będą Mszę św. w intencji seniorów naszej parafii. Na pierwszą z nich zapraszamy 7 października.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież, także tegorocznych bierzmowańców zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

 

Diecezjalne:

 • w sobotę 8 października zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty na XVII Diecezjalną Pielgrzymkę do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Program pielgrzymki:
 • 11:00 Msza św. w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Olszowskiego.
 • 12:00 Konferencja wygłoszona przez ks. dr. Łukasza Michonia pt. „A jeśli nie trzeba się uczyć...”. Czy Jezus jest nauczycielem? (Bazylika N.M.P. i św. Bartłomieja)
 • 12:45 Nabożeństwo w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty.
 • 13:15 Poczęstunek w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich.
 • Karmelitanki Bose z Katowic zapraszają do swojej kaplicy na uroczystą Mszę św. ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę, 1 października o godz. 18.00.  Eucharystii będzie przewodniczył O. Jacek Palica, karmelita bosy. (Kaplica przy ul. Kilińskiego 15A, obok  kościoła  św. Apostołów Piotra i Pawła).