Ogłoszenia duszpasterskie

 Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Rozpoczynamy miesiąc październik. W nim w sposób szczególny pragniemy zwracać się do Maryi poprzez modlitwę różańcową. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45.
 2. W tym roku zachęcamy dzieci do podjęcia październikowej inicjatywy „Modlitwy do Maryi”. W prezbiterium umieszczona jest skrzynka do której dzieci uczęszczające na różańcowe nabożeństwa, będą codziennie wrzucać napisane przez siebie modlitwy do Maryi. Prosimy by modlitwy były podpisane oraz opatrzone datą. Dzieci, które ułożą najpiękniejsze modlitwy i będą regularnie uczestniczyć w różańcach otrzymają pod koniec miesiąca upominki a modlitwy zostaną umieszczone na stronie internetowej. Dzieci będą otrzymywać również puzzle z wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej do ułożenia w domu oraz powieszenia na ścianie w pokoju dziecka.
 3. W poniedziałek o 17.00 zapraszamy Grupę Radia Maryja na spotkanie do salki.
 4. W poniedziałek o 19.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. z klas 3.
 5. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę, o godzinie 19.30.
 6. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną pt. „Aniele Boży Stróżu mój”.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania oraz do udziału w Mszach św.
 8. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną – pół godziny wcześniej do spowiedzi, natomiast młodzież zapraszamy na Eucharystię w piątek o 18.30 i pół godziny wcześniej do spowiedzi św.
 9. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 10. W piątek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. sprawowaną w ich intencji.
 11. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych Parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 12. W sobotę o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny oraz o dar pokoju.
 13. Również w sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty do sanktuarium w Piekarach Śląskich. W programie spowiedź, Msza św., konferencja, nabożeństwo i spotkanie przy stole. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie i na parafialnej stronie internetowej.
 14. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Msze św. niedzielne na godz. 10.30. Po Mszach św. dzieci i ich rodzice otrzymają specjalne błogosławieństwo. Bardzo serdecznie zapraszamy także na spotkanie po Mszy św. w podziemiach przy kawie, herbacie i słodkościach. Rodzinne spotkania dzieci i rodziców rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 8. października.
 15. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni, o godz. 17.00 odbędzie się koncert organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej pt. „Mistrzowie Modlitwy Muzyką”. Szczegóły na plakacie.
 16. Nasza parafia po raz kolejny weźmie udział w akcji zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychód z akcji przeznaczony będzie na wsparcie Misji. Elektrośmieci będzie można składać z tyłu kościoła, za śmietnikiem w czwartek i piątek do godz. 12.00.
 17. Parafia na os. Witosa organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły na plakacie.
 18. Polecamy gazetkę Na Górnym, w zakrystii dostępny jest Gość Niedzielny, jest też Gość Extra w cenie 14 zł.
 19. Bóg zapłać za dar modlitwy, za życzliwość i złożone ofiary. Prośmy dobrego Pana by hojnie nam błogosławił.

 

Inne parafialne:

 • 9 października, w poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci, które w maju przystąpią do wczesnej Komunii św.
 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy na spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych:

- w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu,

- w sobotę o godz. 10.00 – Dzieci Maryi, zapraszamy także nowych kandydatów, zarówno dziewczynki jak i chłopców,

- w piątek odbywają się spotkania młodzieży, rozpoczynamy je Mszą św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich młodych poszukujących prawdziwych wartości i pragnących rozwijać swoje życie duchowe z Chrystusem. Na spotkania te zapraszamy także osoby, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania.

 

Diecezjalne:

 • Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Archidiecezji Katowickiej obędzie się w dn. 14-20 października 2023 r. Plan peregrynacji - link: https://tiny.pl/cf7nz
 • Pracowników Służby Zdrowia: lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy, opiekunów medycznych, rehabilitantów, laborantów, diagnostów laboratoryjnych, lekarzy psychiatrów, stomatologów oraz personel pomocniczy zapraszamy na diecezjalne obchody Święta Patronalnego Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza – w niedzielę, 22 października br. Program: 15.00 Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Marka Szkudło; 16.15 Poczęstunek (Galeria w budynku Muzeum Archidiecezjalnego); 17.00 Zwiedzanie wystawy fotografii Krzysztofa Błażycy – ADUNU. ZIEMIA DUCHÓW.