Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza Ewangelia zaprasza nas do życia odpowiedzialnego, przeżywanego w postawie służby. „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”. Tylko wsłuchani w słowa Jezusa jesteśmy wstanie wykonywać powierzone nam zadania w taki sposób, aby się Bogu podobać.

Dziś zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych i modernizacyjnych w parafii. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Od poniedziałku w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej rozpoczniemy rezerwację intencji Mszy św. na rok 2023. Prosimy by w niedziele i święta rezerwować intencje Mszy św. za żyjących.
 3. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę Słowem Bożym.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów.
 5. W środę nowy rok formacyjny rozpocznie Grupa św. Ojca Pio. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.45, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na wykład dietetyka klinicznego pt. „Cukrzyca – choroba XXI wieku”.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupę Straży Honorowej.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie lektorów i psalmistów oraz osoby, które chciałyby włączyć się w tę posługę podczas liturgii.
 9. Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, którzy chcieliby przygotować swoje pociechy do wczesnej Komunii św., zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania.
 10. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego, można go nabyć w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za wszelką życzliwość i złożony dziś dar kolekty specjalnej, także ten wpłacany na konto. Prośmy Pana o błogosławieństwo na czas dzisiejszego świętowania a także rozpoczynający się tydzień nauki i pracy.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Rozpoczęły się spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych. Zapraszamy na spotkania ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież, także tegorocznych bierzmowańców zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.
 • 2 października o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert wokalny z towarzyszeniem fortepianu, organizowany w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Mistrzowie Modlitwy Muzyką” Katowice 2022.

 

 

Diecezjalne:

Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza do udziału w jesiennych projektach:

 • Zapytaj o wiarę (Nowa nazwa dla znanego cyklu „Dogmatyka dla każdego”) - dla wszystkich szukających odpowiedzi na pytania dotyczące treści naszej wiary, a jednocześnie wprowadzenie w podstawowe kwestie - od Boga w Trójcy Świętej jedynego po rzeczy ostateczne. Nowa edycja odbywać się będzie od 11 października w Jastrzębiu-Zdroju (Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego). Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://zapytajowiare.centrum.katowice.pl/
 • Liturgika dla każdego - cykl spotkań, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z liturgią, zwłaszcza Eucharystią oraz innymi sakramentami. Zajęcia rozpoczynają się 13 października w Tychach (Parafia św. Benedykta). Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://liturgika.centrum.katowice.pl/
 • Duchowość dla każdego - cykl spotkań, składających się na syntetyczne wprowadzenie w kwestie związane z życiem duchowym i jego rozwojem. Zajęcia rozpoczną się od 11 października w Mikołowie (Parafia św. Antoniego). Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://duchowosc.centrum.katowice.pl/
 • Czy zawsze tak było? – dla tych, którzy szukają wprowadzenia w historię Kościoła i historię teologii, by sprawdzić, czy zawsze tak było? Zajęcia prowadzone w formie online rozpoczynają się 12 października. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://czyzawszetakbylo.centrum.katowice.pl/
 • Spotkania ze Słowem - dla tych, którzy szukają spojrzenia na Słowo Boże w całości i poszukują zrozumienia tematów, które pojawiają się w całym Piśmie Świętym. Zajęcia prowadzone w formie online rozpoczynają się 5 października. W ramach cyklu przewidziane są stacjonarne dni skupienia. Więcej informacji, szczegółowy program: http://spotkaniazeslowem.centrum.katowice.pl/