Ogłoszenia duszpasterskie

Uczniowie posprzeczali się, kto z nich jest największy. Jezus im powiedział: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Nie pieniądze, nie władza, nie zajmowana pozycja w społeczeństwie czyni człowieka wielkim, lecz postawa służby względem drugiego człowieka w prostocie serca. Czy do takiej wielkości dążymy?

Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 2. W tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. Seniorów a następnie na spotkanie do salki. W czwartek natomiast o godz. 10.00 odbędą się zajęcia z języka angielskiego dla seniorów.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 4. Także w tym dniu od godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy do salki na inauguracyjne spotkanie nowej grupy parafialnej - czcicieli Św. Ojca Pio.
 6. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. będziemy modlić się za zmarłych parafian, którzy odeszli do Pana w miesiącu wrześniu oraz w intencji uczestników pielgrzymki „Śladami Świętych” do Włoch. Po Mszy św. pielgrzymów zapraszamy na spotkanie do salki.
 7. Przypominamy, że w kancelarii w godzinach urzędowania można zapisywać dzieci w wieku przedszkolnym, które przystąpią do wczesnej Komunii św.
 8. Dzisiaj ostatni dzień zapisów dzieci pragnących przyjąć i nosić medalik z wizerunkiem Maryi. Dzieci te zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30, wtedy to zostaną im uroczyście nałożone medaliki.
 9. Do dnia dzisiejszego można także zapisywać się na festynowe turnieje: szachowy, piłkarzyków i lotek. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych turniejowych zmaganiach.
 10. W sobotę o godz. 12.00 rozpoczynamy nasz jesienny festyn parafialny. Wszystkich Parafian gorąco zachęcamy do udziału w tym przedsięwzięciu, niech to będzie okazja do wspólnej zabawy, i radosnego spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Szczegóły tego wydarzenia na plakacie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu zaplecza technicznego, panów zapraszamy o godz. 9.00, panie natomiast jak co roku prosimy o pomoc w przygotowaniu słodkich wypieków. Ciasta będzie można przynosić na probostwo od piątku wieczora.
 11. Oaza młodzieżowa zaprasza wszystkich uczniów oraz studentów z naszej parafii na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 17.00, podczas którego gwarantuje dobrą zabawę oraz wyśmienitą pizzę.
 12. Informujemy, że 6 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i pracowników oświaty do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Już dzisiaj zapraszamy tę grupę zawodową do pielgrzymowania. Szczegóły na plakatach.
 13. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o tym dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów, w Małym Gościu o 160 rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes oraz bezpłatny dodatek – różaniec na rękę.
 14. Bóg zapłać za wszelkie dobro, za dar modlitwy, zaangażowanie w życie parafii, za złożone dzisiaj ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłego tygodnia przekazana będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

Inne:

 • Program Powrót i Odnowa to pomoc dla kobiet zmagających się z konsekwencjami aborcji. Składa się z 9 cotygodniowych spotkań w małych grupach. Jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę. Więcej informacji o kursie Powrót i Odnowa na stronie powrotiodnowa.org
 • Zapraszamy na rekolekcje „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”, które odbędą się 6 października br. na PGE Narodowy w Warszawie. Więcej informacji na stronie stadionmlodych.eu oraz na plakacie w gablocie.
 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • chłopców na spotkania ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • dziewczynki na spotkania Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • scholę dziecięcą na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.