Ogłoszenia duszpasterskie

 „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii, wskazując na cel swojej ziemskiej wędrówki. Jego przejście przez śmierć do chwały Ojca to droga do pokory, na której przemienił tragiczne okoliczności swojego życia w dar. Zgromadzeni na Eucharystii, chcemy potwierdzić naszą decyzję pójścia za Chrystusem.

Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na budowę bocznych ścian przed wejściem do świątyni. Za każdą złożoną ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Od poniedziałku w godzinach urzędowania kancelarii można rezerwować intencje Mszy św. na rok 2022. Niedzielne Msze św. prosimy rezerwować w intencji żyjących.
 3. We wtorek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób modlących się w naszej świątyni Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę zapraszamy grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo o godz. 17.45, następnie na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie seniorów z przedstawicielami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.
 6. Także w czwartek po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.15 zapraszamy Straż Honorową na modlitwę o nowe powołania z naszej parafii. Po modlitwie odbędzie się spotkanie członków grupy z opiekunem, w salce.
 7. Przypominamy, że w każdy czwartek o godz. 18.00 odprawiane jest Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Bardzo serdecznie na nie zapraszamy.
 8. W sobotę 25 września zapraszamy na czuwanie grup Ojca Pio, które odbędzie się na Przeprośnej Górce i Jasnej Górze. Nasza parafia organizuje wyjazd na to czuwanie. Wyruszymy w sobotę o godz. 13.00. Zapisy w zakrystii do poniedziałku. Koszt 40 zł.
 9. Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny grup dziecięcych i młodzieżowych. Serdecznie zapraszamy chłopców na spotkania ministrantów. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy zarówno młodszych jak i starszych kandydatów. Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania do salki w soboty o godz. 10.00. Młodzież, która pragnie należeć do Ruchu Światło Życie, czyli Oazy, zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkanie wspólnotowe.
 10. Kandydatów do bierzmowania, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu, zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.30, w salce.
 11. Rozpoczynamy zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które pragną przystąpić do wczesnej Komunii św. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie swoich pociech w kancelarii w godzinach urzędowania.
 12. W poniedziałek 27 września o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 13. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim o objawieniach Matki Bożej w La Salette oraz parafialną gazetkę „Na Górnym”.
 14. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę eucharystyczną, za życzliwość, troskę i za złożony dar kolekty specjalnej. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

 

Inne:

 • Zapraszamy Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się 30 września br. o godz. 19.30.
 • Informujemy, że wokół kościoła wybudowane będą kapliczki maryjne inscenizujące 20 tajemnic różańcowych. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej. Tam też oraz w gablocie można obejrzeć projekty kapliczek i płaskorzeźb ukazujących tajemnice radosne. Polecamy tę inicjatywę modlitwie i ofiarności Parafian. Osoby chcące dołączyć się do fundacji proszone są o kontakt z ks. proboszczem lub zgłoszenie się do kancelarii w godzinach urzędowania.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę wtorkową.

 

 • Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Do końca spisu pozostało tylko kilkanaście dni! Spiszmy się jak najszybciej – najlepiej przez Internet na https://spis.gov.pl/ lub przez infolinię spisową – 22 279 99 99. Ponadto może do Państwa zadzwonić rachmistrz spisowy (z numerów: 22 279 99 99 lub 22 828 88 88), ewentualnie rachmistrz może złożyć wizytę w Państwa domu. Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udzielenia informacji podlega karze grzywny.

 

Diecezjalne:

 • Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej serdecznie zaprasza na zajęcia Liturgika dla każdego. To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z liturgią, zwłaszcza Eucharystią oraz innymi sakramentami. Zajęcia rozpoczną się 14. października (czwartek) o godz. 19.00 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://liturgika.centrum.katowice.pl/; FB: Liturgika dla każdego| Facebook
 • Wydział Teologiczny UŚ uruchamia kolejną edycję dwusemestralnych podyplomowych studiów katechezy przedszkolnej (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu) oraz czterosemestralnych podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii na wszystkich poziomach edukacyjnych za wyjątkiem placówek specjalnych). Trwają jeszcze zapisy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie studiów u pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 32/356 90 56) lub u kierownika studiów ks. dr. hab. Romana Buchty (tel.: 519 318 961). Przepisy oświatowe dotyczące kwalifikacji nauczycieli religii w szkołach specjalnych wymagają dodatkowych studiów z oligofrenopedagogiki.