Ogłoszenia duszpasterskie

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby parafii. Przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Maroku i powodzi w Libii. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen, czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

 

 1. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.
 2. W poniedziałek o 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic oraz na Mszę św. o godz. 18.30.
 3. W tym dniu od godz. 19.15 będzie dyżurować pan psycholog.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną pt. „Modlitwy Ojca Pio do Matki Bożej”.
 5. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci, następnie na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową.
 8. Trwają zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które przystąpią w maju do wczesnej Komunii św. Rodziców zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania. W kancelarii można też zarezerwować terminy intencji Mszy świętych na rok 2024.
 9. Informujemy, że ze względu na małą liczebność rocznika uczniów przystępujących do sakramentu bierzmowania, uroczystości związane z przystąpieniem do tego sakramentu będą łączone w parafiach, w ramach dekanatu. Osoby z naszej parafii, przystąpią do sakramentu w parafii na Dolnym Tysiącleciu. Nasza parafia będzie przygotowywać grupę bierzmowańców, która następnie zostanie przekierowana do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Dolnym. Zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę, 4 października, o godzinie 19.30.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Maryjny miesiąc październik, w którym w sposób szczególny modlimy się modlitwą różańcową. Już dzisiaj zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 11. Przed kościołem Dzieci Maryi rozprowadzają różańce, zebrane na ten cel ofiary przeznaczone będą na funkcjonowanie tej grupy.
 12. Grupa Wtorkowa organizuje w sobotę 7 października pielgrzymko-wycieczkę do Sanktuarium MB Różańcowej w Smardzowicach oraz do Doliny Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym. W programie nabożeństwo różańcowe w Sanktuarium, zwiedzanie z przewodnikiem winnicy oraz pustelni bł. Salomei i Kaplicy św. Józefa „Na Wodzie”. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 100 zł od osoby (płatne przy zapisie). Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 13. Informujemy, że w najbliższą sobotę Dzieci Maryi i ministranci naszej parafii wyjadą do Parku Rozrywki Twinpigs. Wyjazd ten sfinansowany jest ze środków, które zebraliśmy podczas czerwcowego Pikniku Rodzinnego (zebraliśmy kwotę 2.396 zł.). Dzieciom życzymy udanej zabawy, a wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie jeszcze raz dziękujemy!
 14. Polecamy gazetkę Na Górnym i Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.

Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę, za każdą życzliwość i złożone ofiary. Prośmy dobrego Pana by hojnie nam błogosławił.

 

Inne parafialne:

 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.

 

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

 • Zapraszamy na spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych:

- w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu,

- w sobotę o godz. 10.00 – Dzieci Maryi, zapraszamy także nowych kandydatów, zarówno dziewczynki jak i chłopców,

- w piątek odbywają się spotkania młodzieży, rozpoczynamy je Mszą św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich młodych poszukujących prawdziwych wartości i pragnących rozwijać swoje życie duchowe z Chrystusem. Na spotkania te zapraszamy także osoby, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania.

 

 • Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas trzecich, odbędzie się w pierwszy poniedziałek października o godzinie 19.30.

 

 

Diecezjalne:

 • Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Archidiecezji Katowickiej obędzie się w dn. 14-20 października 2023 r. Plan peregrynacji - link: https://tiny.pl/cf7nz
 • Spotkanie rozpoczynające roku formacyjnego dla środowiska medycznego odbędzie się w środę 27 września w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila Szramka 1). Program spotkania: godz. 18.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu katechetycznego, godz. 19.00 Eucharystia, godz. 19.45 Agapa w sali św. Jana Pawła II i prelekcja dr hab. Sebastiana Gałeckiego (Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie): „Medyczne i etyczne aspekty tożsamości płciowej”, 21.00 Zakończenie