Ogłoszenia duszpasterskie

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej – Kościoła. Przez swoją prace, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa aby otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj Bóg wzywa nas abyśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której się gromadzimy to także zadanie by przez nią uświęcać siebie i świat.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na remont zakrystii. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W środę zapraszamy grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkanie modlitewne.
 3. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na zajęcia z języka angielskiego.
 4. W tym dniu o godz. 18.30 będziemy sprawować Mszę św. za zmarłych parafian, którzy odeszli do Pana w miesiącu wrześniu.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie młodzieży klas 8, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także ich rodziców. Także w czwartek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej Parafii.
 6. Od poniedziałku w godzinach urzędowania kancelarii, przyjmowana będzie rezerwacja intencji na rok 2021. Prosimy rezerwować Msze św. w niedziele i święta za żyjących a w dni powszednie za zmarłych. Przypominamy także, że Msze św. w tygodniu są koncelebrowane.
 7. Trwają zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które pragną przystąpić do wczesnej Komunii św. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie swoich pociech w kancelarii w godzinach urzędowania.
 8. W sobotę 3 października organizujemy pielgrzymkę parafialną do Przeprośnej Górki   oraz sanktuariów Świętej Anny i Matki Bożej Leśniowskiej. Szczegóły tego wydarzenia w Gazetce „Na Górnym” oraz na stronie internetowej parafii. Koszt 40 zł od osoby, w tym przejazd i posiłek. Zapisy w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania do niedzieli 27 września.
 9. W sobotę swoje imieniny obchodzi Ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
 10. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o mediach społecznościowych, które niosą zarówno skarby jak i śmieci oraz o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach.
 11. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, każdą życzliwość i dar kolekty specjalnej. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas niedzielnego świętowania i cały nadchodzący tydzień.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 • We wtorek zapraszamy na Modlitwę wieczorną o godz. 19.15.

 

 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

 • Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.
 • Przypominamy, że w świątyni i podczas spotkań grup obowiązuje zasłanianie ust i nosa.