Jesteśmy grzesznikami ale to nas nie przekreśla w oczach Boga. Przyznajmy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy. Odrzućmy grzech i przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na dalsze prace remontowe wokół świątyni. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek o 19.15 dyżurować będzie Radca Prawny.
  3. Rozpoczynamy nowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy chłopców na spotkania ministrantów. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy zarówno tych, którzy już są po Pierwszej Komunii Świętej, jak i tych, którzy są starsi.
  4. Młodzież, która pragnie należeć do Ruchu Światło Życie, czyli Oazy zapraszamy na spotkania w każdy piątek po Mszy świętej o godz. 18.30.
  5. Również Dzieci Maryi rozpoczynają swoje spotkania. Wszystkie dzieci pragnące zasilić szeregi czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę do salki o godz. 10.00.
  6. Trwają zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które pragną przystąpić do wczesnej Komunii św. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie swoich pociech w kancelarii w godzinach urzędowania.
  7. W poniedziałek o godz. 14.00 w kancelarii, rozpoczniemy rezerwację Mszy św. na rok 2020r. Niedzielne Msze św. prosimy rezerwować za żyjących Parafian. Od maja będzie zlikwidowana Msza św. o godz. 16.00, w jej miejsce na stałe wprowadzona będzie Msza św. o godz. 20.30. Także od maja chrztów udzielać będziemy podczas Mszy św. o godz. 12.00 w pierwszą niedzielę miesiąca. Msza w intencji rocznych dzieci odprawiana będzie o godz. 12.00 w drugą niedzielę miesiąca. Od stycznia do kwietnia plan Mszy św. pozostaje bez zmian.
  8. W czwartek zapraszamy seniorów na Mszę św. wyjątkowo na godz. 8.00, a po Mszy św. zapisane osoby na wycieczkę i rejs po Kanale Gliwickim.
  9. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.
  10. Wyjazd parafialny do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach, odbędzie się w najbliższą sobotę. Zbiórka osób jadących autobusem na parkingu przy kościele o godz. 9.00, osoby jadące samochodami proszone są o przyjazd do Bazyliki na godzinę 10.00.
  11. Do 22 września 2019 można jeszcze zapisać się na projekcję filmu "Tajemnica Ojca Pio". Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  12. Spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej odbędzie się 26 września o godz. 19.30, jej członków prosimy już dzisiaj o zarezerwowanie tego terminu.
  13. Informujemy, że w sobotę 5 października 2019 r. odbędzie się  archidiecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Pod hasłem:  „W Mocy Bożego Ducha”. Szczegóły na plakacie.
  14. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o tym dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany oraz jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego?
  15. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną i złożone ofiary na cele remontowe. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas niedzielnego świętowania i cały nadchodzący tydzień.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną;
  • dyżur Zespołu Charytatywnego "Caritas" -  w środy w godzinach 16.00 - 18.00.