Ogłoszenia duszpasterskie

 Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na spłatę kolejnej raty za pompę ciepła. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Od poniedziałku w kancelarii, w godzinach urzędowania, można rezerwować intencje Mszy świętych na rok 2024. Msze św. niedzielne i świąteczne prosimy rezerwować za żyjących.
 3. We wtorek zapraszamy na modlitwę o godz. 19.15, o temacie: „W Krzyżu Świętym nasze schronienie”.
 4. W środę o godz. 17.45 zapraszamy Grupę św. Ojca Pio na nabożeństwo, następnie na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek w ramach spotkania seniorów odbędzie się wycieczka do Międzynarodowego Centrum Kongresowego.
 6. Trwają zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które przystąpią w maju do wczesnej Komunii św. Rodziców zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania.
 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na ofiary trzęsienia ziemi w Maroku i powodzi w Libii.
 8. W tym dniu także Dzieci Maryi będą rozprowadzać różańce. Ofiary złożone na ten cel przeznaczone będą na potrzeby grupy.
 9. Informujemy, że zostały zakończone prace przy wymianie płotu wokół świątyni oraz przy kapliczkach różańcowych. Kapliczki zostaną poświęcone przez ks. Prałata Stanisława Nogę w dniu fatimskim 13-go października.
 10. Polecamy gazetkę Na Górnym i Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za dar wspólnotowej modlitwy, za wszelką życzliwość i złożony dar kolekty specjalnej, dziękujemy także za wpłaty na parafialne konto. Składajmy wszystkie sprawy w ręce Miłosiernego Chrystusa i prośmy Go, by hojnie nam błogosławił.

 

Inne parafialne:

 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy na spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych:

- w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy i służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu,

- w sobotę o godz. 10.00 – Dzieci Maryi, zapraszamy także nowych kandydatów, zarówno dziewczynki jak i chłopców,

- w piątek odbywają się spotkania młodzieży, rozpoczynamy je Mszą św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich młodych poszukujących prawdziwych wartości i pragnących rozwijać swoje życie duchowe z Chrystusem. Na spotkania te zapraszamy także osoby, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania.

 • Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas trzecich, odbędzie się w pierwszy poniedziałek października o godzinie 19.30.

 

Dekanalne:

Parafia na Dolnym Osiedlu organizuje pieszą pielgrzymkę chorzowskimi śladami bł. ks. Jana Machy, która wyruszy w sobotę, 30 września br. o g. 8.30 z tamtejszego kościoła. W programie modlitwa przy symbolicznym grobie błogosławionego, Msza św. w jego rodzinnym kościele pw. św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym oraz słodki poczęstunek. Koszt uczestnictwa to 15 zł., który pokryje ubezpieczenie, kwiaty na grób oraz poczęstunek. Powrót z pielgrzymki około g. 13. Zapisy w zakrystii lub kancelarii kościoła przy ul. Mieszka I 6, do 25 września.

 

Diecezjalne:

 • Spotkanie rozpoczynające roku formacyjnego dla środowiska medycznego odbędzie się w środę 27 września w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila Szramka 1). Program spotkania: godz. 18.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu katechetycznego, godz. 19.00 Eucharystia, godz. 19.45 Agapa w sali św. Jana Pawła II i prelekcja dr hab. Sebastiana Gałeckiego (Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie): „Medyczne i etyczne aspekty tożsamości płciowej”, 21.00 Zakończenie
 • Tradycyjna pielgrzymka nauczycieli archidiecezji katowickiej do sanktuarium MB Piekarskiej odbędzie się w sobotę 7 października br. pod hasłem: „Nauczyciel – misja, czy zawód?” Rozpoczęcie w bazylice o godz. 11.00 wspólną Eucharystią, wykład, nabożeństwo i spotkanie przy stole w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2.
 • Wydział Teologiczny UŚ uruchamia kolejną edycję czterosemestralnych Podyplomowych Studiów Teologiczno-Katechetycznych (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii na wszystkich poziomach edukacyjnych za wyjątkiem placówek specjalnych). Trwają zapisy. Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekretariacie Studiów u pani Ludmiły Lach-Bartlik tel.: 32/356 90 56 lub u Kierownika Studiów ks. dra hab. Romana Buchty, prof. UŚ tel.: 519 318 961.
 • Doroczna pielgrzymka prawników na Jasną Górę „Synodalność – droga, której Bóg oczekuje dziś od Kościoła” odbędzie się w sobotę 7 października.