„Nikt z was, jeśli nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem” – słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii przypominają nam, że wiara w Boga wymaga pełnego zaangażowania. Bóg obdarza nas prawdziwym życiem, prawdziwą wolnością, kocha nas prawdziwie największą miłością. Niech nasza odpowiedź nie będzie połowiczna – zaprośmy Boga do naszej codzienności, oddajmy Mu radości i troski.

Dzisiaj witamy w naszej parafii nowego księdza wikarego, na wszystkich Mszach św. ks. Jakub Orzechowski udzielać będzie prymicyjnego błogosławieństwa, polecamy go pamięci modlitewnej i życzliwości Parafian.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie sympatyków. Radia Maryja.
  3. Wieczorną Grupę Modlitewną zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 19.15.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji i naszej parafii. Msze św. w tym dniu odprawione będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. O godz. 17.45 zapraszamy na Różaniec w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  6. Także w czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z ortopedą na temat „profilaktyka w schorzeniach układu ruchu”.
  7. W piątek we wspomnienie objawień fatimskich zapraszamy o godz. 19.30 na Mszę św. i różaniec fatimski z procesją wokół świątyni. Prosimy zabrać ze sobą świece okapnikami.
  8. W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas Mszy św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych krzyże. Podczas wieczornej Mszy św. ks. Prałat Stanisław Noga poświęci krzyż misyjny, który stoi przed wejściem do kościoła. Serdecznie wszystkich na to wydarzenie zapraszamy.
  9. Także w sobotę dzieci i młodzież, która zbierała obrazki i regularnie uczestniczyła w Mszach św. wyjedzie do parku rozrywki „Twinpigs” w Żorach. Wyjazd o godz. 9.00, powrót ok. godz. 16.30.
  10. Informujemy, że można zapisywać dzieci w wieku przedszkolnym do wczesnej Komunii św. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie swoich pociech w kancelarii w godzinach urzędowania.
  11. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza wszystkich Parafian na film pt. "Tajemnica Ojca Pio". Projekcja filmu odbędzie się 10 października 2019 r. o godzinie 18:00  w kinie ŚWIATOWID w Katowicach ulica 3 Maja. Cena biletu 12 zł. Zapisy do 22 września 2019 r. w zakrystii po każdej Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
  12. Można jeszcze zapisać się na wyjazd parafialny do Sanktuarium M.B. Piekarskiej w Piekarach, który odbędzie się w sobotę 21 września. W programie Msza św., spotkanie wspólnotowe przy stole z kawą, ciastem i ciepłymi posiłkami, zwiedzanie muzeum i bazyliki. Koszt 30zł, dzieci i młodzież pojadą za darmo, osoby jadące własnym środkiem transportu ponoszą koszt 20zł.
  13. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu?
  14. Składamy gorące podziękowania wszystkim fundatorom, którzy złożyli ofiary na wykonanie witraża różanego, który został zamontowany w prezbiterium.
  15. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych wokół naszej świątyni. Polecamy ją ofiarności parafian. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje na ten cel. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas niedzielnego świętowania i cały nadchodzący tydzień.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • W sobotę 5 Października 2019 r. odbędzie się  XVI archidiecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Pod hasłem:  „W Mocy Bożego Ducha”. Szczegóły na plakacie.