„Odwagi! Nie bójcie się!” – usłyszymy w dzisiejszych czytaniach. Jezus głosił naukę o Bożej miłości i uzdrawiał ludzi z wszelkich chorób. On leczy również nasze zalęknione serca. Czasem łatwiej oddawać się obawom i narzekaniu, zamiast podjąć wysiłek zaufania Bogu i dostrzeżenia Jego dobroci a przecież lęk ogranicza naszą wolność. Chwalmy Boga i powierzajmy Mu nasze troski.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na kontynuowanie prac remontowych, za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
  2. Sympatyków wtorkowej Modlitwy Wieczornej zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkanie wspólnotowe do salki.
  3. W środę obchodzić będziemy uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji i naszej parafii. Msze św. w tym dniu odprawione będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Wieczorna Msza św. sprawowana będzie w intencji żyjących i zmarłych budowniczych, dobroczyńców i fundatorów naszej świątyni. Mszę św. koncelebrować będzie Ks. Prałat Stanisław Noga, serdecznie na nią zapraszamy.
  4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z panami dzielnicowymi.
  5. W tym dniu z racji wspomnienia objawień fatimskich zapraszamy o godz. 19.30 na Mszę św. i różaniec fatimski z procesją wokół świątyni. Prosimy zabrać ze sobą świece okapnikami.
  6. W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas Mszy św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych krzyże. Jest to patronalne święto parafii na Dolnym Tysiącleciu.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji uczestniczek pieszej pielgrzymki do Piekar Śl.
  8. Serdecznie zapraszamy chłopców na spotkania ministrantów. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy zarówno tych, którzy już są po Pierwszej Komunii Świętej, jak i tych, którzy są starsi. Prosimy Rodziców i Dziadków o pomoc w stworzeniu pięknej drużyny dla Pana Jezusa w naszej parafii.
  9. Młodzież, która pragnie należeć do Ruchu Światło Życie, czyli Oazy zapraszamy na spotkania w każdy piątek po Mszy świętej o godz. 18.30.
  10. Również Dzieci Maryi rozpoczynają swój rok formacyjny. Wszystkie dzieci pragnące zasilić szeregi czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę do salki o godz. 10.00.
  11. Informujemy, że można zapisywać dzieci w wieku przedszkolnym do wczesnej Komunii św. Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłaszanie swoich pociech w kancelarii w godzinach urzędowania.
  12. Rezerwacja intencji Mszy św. na rok 2019 rozpocznie się 17 września, w kancelarii, w godzinach urzędowania.
  13. Trwają przygotowania do jesiennego parafialnego festynu rodzinnego, który odbędzie się 29 września. Szczegóły umieszczono na plakacie, w naszej gazetce i na stronie internetowej oraz facebooku. Pragniemy by to wydarzenie było okazją do radosnych spotkań, wspólnej zabawy, lepszego poznania działających na terenie parafii szkół, przedszkoli, grup parafialnych a także by było okazją do wspomnień z lat minionych. Gościem specjalnym festynu będzie Ks. Prałat Stanisław Noga. W ramach festynu odbędą się turnieje dla dzieci: szachowy oraz rozgrywki piłkarzyków. Rodziny w 2-osobowym składzie (dorosły + dziecko) zapraszamy do udziału w turnieju lotek. Zapisy na turnieje w najbliższe niedziele 16 i 23 września w zakrystii. Dziękujemy za deklaracje i ofiary złożone na przygotowanie festynu. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy organizacji tego przedsięwzięcia, prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  1. Informujemy, że w naszej wspólnocie parafialnej powstaje nowa grupa - czcicieli św. Ojca Pio. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na dzień 26 września po wieczornej Mszy św. Serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
  2. Z inicjatywy rodziców zaangażowanych w Domowy Kościół pragniemy w naszej parafii obdarować dzieci medalikami z wizerunkiem Maryi. Będą one uroczyście wręczane w niedzielę 30 września, podczas Mszy św. o godz. 10.30. Rodziców dzieci chcących przyjąć i nosić taki medalik prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii do dnia 23 września.
  3. W nowym roku szkolnym będzie można także przyprowadzać dzieci w wieku 5 – 9 lat na darmowe lekcje z języka z angielskiego. Zapisy w zakrystii.
  4. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, który obchodzi jubileusz 95-lecia, jest także Mały Gość dla dzieci w nim. m.in. o żaglowcu Dar Młodzieży, który płynie na spotkanie z papieżem.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, sprzątającym, którzy przygotowali naszą świątynię do dzisiejszego świętowania.
  6. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wspólnotę modlitewną, za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu zostanie zebrana kolekta specjalna na kontynuowanie prac remontowych w naszym kościele. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklarację na ten cel. Niech Dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • Parafialny zespół Caritas dyżuruje w pomieszczeniach kancelarii w środy, w godz. 17.00 – 18.00;
  • 16 września w katowickiej Archikatedrze odbędzie się spotkanie Dzieci Maryi.
  • Dziecięca Schola Parafialna rozpocznie cotygodniowe spotkania w sobotę 22 września br. o godz. 9.00