Ogłoszenia duszpasterskie

Naszym dążeniem jest niebo – życie wieczne z Bogiem. Przyjście na Mszę św. jest wyrazem naszej wiary i pragnienia szczęścia pochodzącego od Boga. Jezus dziś mówi abyśmy wchodzili przez ciasne drzwi. Nie to co wygodne, często krzykliwe, proponowane przez świat, jest źródłem prawdziwej radości ale Chrystus, który jest drogą, prawdą i życiem.

Kolekta przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych wokół naszej świątyni. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. W czwartek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Piekarskiej. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 a o 17.45 na Nieszpory Maryjne. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Tomasz Nowak spowiednik w sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śląskich. Zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych do uczestniczenia w tej Mszy św. ze sztandarami.
  5. Także w tym dniu odbędzie się w katedrze dzień wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Młodzież należącą do tej wspólnoty zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
  6. Informujemy, że od września powraca do porządku niedzielnych Mszy św. Msza odprawiana o godz. 16.00, w pierwsze dwie niedziele miesiąca – w intencji dzieci chrzczonych i rocznych. Do końca września odprawiane będą Msze św. wieczorne - recytowane o godz. 20.30.
  7. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi oraz o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną.
  8. Bóg zapłać za wspólnotę ołtarza, za życzliwość i złożone dzisiaj ofiary. Niech dobry Pan błogosławi nam na ostatni tydzień wakacji, na czas wypoczynku i pracy.