Ogłoszenia duszpasterskie

Chrystus przyszedł rzucić ogień na ziemię. Jego miłość jest prawdziwa i pewna. Kiedy przychodzimy na Mszę św. poddajemy nasze serca Bożemu działaniu aby i w nas zapłonął ogień miłości. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się na ołtarzu. Jezus jest realnie obecny wśród nas.

Dzisiaj odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

  1. Dzisiaj o godz. 17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej, połączone z powitaniem piekarskich pątniczek. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie objawienia fatimskiego. O godz. 19.30 zapraszamy na Mszę św. z różańcem fatimskim i procesją wokół kościoła. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
  3. W środę w wigilię urodzin ks. prałata Stanisława Nogi, zapraszamy na Mszę św. wieczorną sprawowaną w jego intencji.
  4. W czwartek przypada wspomnienie NMP Królowej, w tym dniu o 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  5. W sobotę przypada święto św. Bartłomieja Apostoła.
  6. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. refleksje o niebie, ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki w odniesieniu do uroczystości Wniebowzięcia NMP oraz bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu, w związku z 100 rocznicą wybuchu.
  7. Bóg zapłać za wspólnotę ołtarza, za życzliwość i złożone dzisiaj ofiary. Niech dobry Pan błogosławi nam na kolejny tydzień wakacyjnego wypoczynku i pracy.