Ogłoszenia duszpasterskie

Po raz kolejny usłyszymy słowa Jezusa, który mówi o sobie, że jest chlebem żywym. Zarówno dla opisanych w Ewangelii Żydów, jak i dla wielu współcześnie żyjących osób jest to nauka trudna do zrozumienia i przyjęcia. A jednak Jezus zachęca, żeby spożywać Jego Ciało, mówiąc, że kto tak czyni, ten „trwa we Mnie a Ja w nim”. Wyznajemy wiarę w obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina, które przyjmujemy do naszych serc. Niech wzrasta w nas pragnienie komunii z Jezusem.

 

W dniu dzisiejszym do Piekar Śląskich pielgrzymują panie i dziewczęta. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich pielgrzymujących i łączmy się z nimi w duchu modlitwy.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na kontynuowanie remontu dachu i dalsze prace malarskie w naszej świątyni.

 

 1. Dziś około godz. 18.00 powitamy w naszym kościele pątniczki, które wyruszyły pieszo do Piekarskiej Pani. Nie będzie tradycyjnego nabożeństwa o godz. 18.00, natomiast z racji wspomnienia objawień Matki Bożej w Fatimie, o godz. 19.45 zapraszamy na różaniec fatimski z procesją wokół kościoła. O godz. 20.30 odprawiona będzie Msza św. fatimska.
 2. Zbliża się kolejna rocznica urodzin Ks. Prałata Stanisława Nogi, z tej okazji zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji, we wtorek o godz. 18.30. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej.
 3. W środę, we wspomnienie NMP Królowej o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 4. W piątek przypada święto św. Bartłomieja Apostoła.
 5. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia, zapraszamy na koncert Górniczej Orkiestry Dętej KHW KWK Murcki – Staszic pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego, przy udziale mażoretek z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Azaria” w Piekarach Śląskich. Koncert odbędzie się na placu kościelnym o godz. 19.20.
 6. Informujemy, że od września zmieni się dzień urzędowania parafialnego zespołu Caritas. Panie dyżurować będą w pomieszczeniach kancelarii w środy, w godz. 17.00 – 18.00.
 7. W związku z malowaniem kościoła, w tygodniu Msze św. o godz. 8.00 i 18.30 odprawiane będą w kaplicy w podziemiach naszego kościoła. Tam też zapraszamy do sakramentu pokuty i na codzienną modlitwę Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 8. Składamy gorące Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni do niedzielnego świętowania.
 9. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o sekretach sukcesu ewangelizacyjnego Św. Jacka Odrowąża i o tym, ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za wspólnotę modlitewną i dar kolekty specjalnej. Niech Dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać osobom starszym, niepełnosprawnym lub dzieciom i młodzieży potrzebującym pomocy w nauce, w ramach prowadzonego programu wolontarystycznego „Słonecznik”. Szczegóły na plakacie.
 • siostry św. Jadwigi w Katowicach Bogucicach, prowadzą akademik dla studentek. Do dyspozycji pokoje 1 i 2 osobowe, kaplica, uczelnia, świetlica, kuchnia. Kontakt: siostra Edyta – 519 546 446, siostra Rafaela - 519 546 444.