Przychodzimy na Mszę św. i wyznajemy wiarę we wszechmogącego Boga, który rządzi niebem i ziemią. On jest naszą siłą, On może nas obdarzyć pokojem. Jako Jego dzieci choć słabe i grzeszne, jako powołani do świętości z ufnością powierzmy Mu swoje życie.

Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na prace modernizacyjne i remontowe w podziemiach kościoła. Za każdy dar serca składamy gorące Bóg zapłać.

1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
  2. W środę zapraszamy grupę św. Ojca Pio oraz wszystkich Parafian na nabożeństwo do św. Ojca Pio o godz. 17.45, następnie na Mszę św. a po niej na spotkanie przy stole.
  3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy artystkę z Ukrainy z zespołu "Elegia" grającą w Tarnopolskiej filharmonii, która będzie grać i śpiewać podczas Mszy św.
  4. Osoby modlące się modlitwą różańcową w ramach Żywego Różańca mogą jeszcze odebrać intencje modlitewne w zakrystii.
  5. Przypominamy, ze trwają zapisy na parafialną zabawę karnawałową. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  6. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim m.in. o tym, skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto poświęcić czas na adorację Najświętszego Sakramentu? Jest też mały Gość dla dzieci, w nim dodatek z łamigłówkami, krzyżówkami i zagadkami.
  7. Bóg zapłać za dar modlitwy, wszelką życzliwość, i złożone ofiary na kolektę specjalną. W przyszłą niedzielę zebrana kolekta przekazana będzie na potrzeby archidiecezji. Niech dobry Pan nam błogosławi na czas pracy i wypoczynku.

Ogłoszenia diecezjalne:

• w sobotę 25 obchodzić będziemy Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
  • Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się w dn. 9–10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30. Od 13 stycznia br. przyjmowane będą zapisy na kurs drogą elektroniczną: [email protected]. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu.  Ilość miejsc jest ograniczona.
  • Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia Najświętszej  Maryi Panny zaprasza poszczególne grupy i wspólnoty oraz wszystkich chętnych do wspólnej adoracji przy Bożym Żłóbku. Szczegóły na plakacie.
  • w niedzielę 26 stycznia odbędzie się doroczna adoracja Apostolstwa Chorych przy żłóbku w Panewnikach, o godz. 14.00
  • w sobotę 25 odbędzie się Archidiecezjalna pielgrzymka Niesłyszących do Panewnik. Początek w bazylice o godz. 12.00.