Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA WIELKANOCNA – dnia 18.04.2020

8.00 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla p. Joanny z okazji urodzin oraz opiekę dla jej dzieci.

 1. Za † męża Roberta Borówka w 5. miesiąc po śmierci.

18.30 Za †† Władysławę i Józefa Szymańskich, córkę Annę, †† Jana, Mariannę, Michała Budzyńskich i † Teresę Pawlicką.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – dnia 19.04.2020

7.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar wiary, nadziei i miłości oraz otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i dalszą opiekę dla p. Anny z okazji urodzin.

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Bartosza Trytka z okazji 11. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla p. Magdaleny z okazji 20 urodzin, o pomyślne zdanie matury oraz opiekę dla rodziny.

12.00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego dla Ewy i Jerzego z okazji 50. rocznicy ślubu, oraz opiekę dla całej rodziny. (TD)

16.00 Do Serca Pana Jezusa w intencji p. Bronisława z okazji 70. rocznicy urodzin, z podziękowaniem za dar życia, zdrowie, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę na dalsze lata dla solenizanta i całej rodziny. (TD)

18.30 Za pośrednictwem Matki Bożej Piekarskiej, z prośbą  o zdrowie i Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia dla p. Eweliny z okazji urodzin.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 20.04.2020

8.00 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata dla p. Barbary z okazji 80. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny. (TD)       

 1. Za † Teresę Wrótniak.

18.30 1. Za †† rodziców Anielę i Jana Nowotarskich, Mariannę i Antoniego Dubiel, wszystkich †† z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Za † Michała.

 

WTOREK – dnia 21.04.2020

  8.00 Za †† rodziców Jana i Marię Jagła oraz †† braci: Bolesława, Pawła i Jerzego.

18.30 1. Za †† Rutę i Zbigniewa Chyłek.

 1. Z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Piekarskiej dla p. Barbary.

 

ŚRODA – dnia 22.04.2020

8.00 Za †† rodziców Huberta i Martę Ficek, syna Mariana – Nico, †† braci Henryka, Eryka i Edwarda, bratową Gerdę, †† Józefa, Annę i Rudolfa Chwiędacz, †† z rodzin Thiele, † Zofię oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. Za †† rodziców Helenę i Stanisława oraz †† krewnych.

 1. Za †† Marcjannę, Józefa, Jerzego i Irenę Podskarbi, †† dziadków z obu stron oraz †† Ryszarda i Teresę.
 2. Za † Zofię Bacia – zamówiona przez Józefa z rodziną.

 

CZWARTEK – dnia 23.04.2020

Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika,

głównego patrona Polski

8.00 1. W intencji Grupy Modlitewnej Róża Różańcowa, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej oraz za †† członków grupy.

 1. Do Opatrzności Bożej, przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów, o szczęśliwy przebieg leczenia i powrót do zdrowia dla siostry Elżbiety.

18.30 1. W intencji p. Jerzego Bąk z okazji urodzin i imienin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, o dary Ducha Świętego, zdrowie duszy i ciała, opiekę Matki Bożej Piekarskiej we wszystkich poczynaniach.

 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i światło Ducha Świętego dla Mateusza z okazji 10. urodzin, żony Magdaleny z okazji 40. urodzin, mamy Krystyny z okazji urodzin oraz potrzebne dla niej siły w pokonywaniu choroby.

 

PIĄTEK – dnia 24.04.2020

8.00 Do Trójcy Przenajświętszej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia dla p. Franciszka z okazji urodzin i dla jego rodziny.

18.30 1. Za † tatę Jana Zachariasz, †† rodziców Elżbietę i Rudolfa Fogel oraz za †† z obu stron.

 1. O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Krystyny, Jerzego i Rafała Dolinkiewiczów.

 

SOBOTA – dnia 25.04.2020 – święto św. Marka, Ewangelisty

8.00 W intencji pracowników i posługujących w parafii obchodzących urodziny w miesiącu kwietniu: Marii Scheiter, Mirosławy Pacuły, Jerzego Szarka i Marcina Golki.

12.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o  błogosławieństwo Boże i zdrowie na dalsze wspólne lata dla Brygidy i Alojzego z okazji 50. rocznicy ślubu i opiekę dla rodziny. (TD)

18.30 1. Za † ojca Michała w kolejną rocznicę śmierci.

 1. Za † Jerzego Nowickiego w 1. rocznicę śmierci.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 17.00 – 18.25.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – dnia 26.04.2020

7.30 Za † męża Jacka Broszkiewicza w 5. rocznicę śmierci, †† z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar miłości i wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego na dalsze wspólne lata dla Magdaleny i Macieja z okazji 19. rocznicy ślubu oraz ich dzieci.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla p. Marka z okazji 75. urodzin oraz o opiekę dla całej rodziny. (TD)

12.00 Za wstawiennictwem Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Maksia z okazji 3. urodzin i jego rodziny.

16.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, w intencji Renaty i Witolda  z okazji 25. rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o dalsze błogosławieństwo dla Jubilatów, syna Wojciecha oraz całej rodziny. (TD)

18.30 Recytowana: Za †† Helenę i Romana Trafny, †† z rodzin: Trafny i Rozenkiewicz, †† Edytę Cofałę, Agnieszkę Nawrotek – Nowak, Rafała Cokota i dusze w czyśćcu cierpiące.

Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to, choć jest jednym z najmłodszych w kalendarzu liturgicznym, ukazuje jedną z najważniejszych prawd chrześcijaństwa i można powiedzieć, że zostało ustanowione na prośbę samego Jezusa, przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej.

Inspiracją dla ustanowienia Święta Miłosierdzia Bożego było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699).

 

 1. Dziś oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu, rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia. Msza św. o godz. 10.30 będzie transmitowana. Link do transmisji na naszej stronie internetowej.
 2. W godzinach popołudniowych w naszej świątyni będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.
 3. Od poniedziałku obowiązywać będzie nowe zarządzenie Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Podtrzymuje ono wszystkie wcześniej wydane zarządzenia w związku z epidemią. Zmienia się jedynie punkt dotyczący ilości zgromadzonych w kościele osób. Zgodnie z nim w świątyni może przebywać 1 osoba na 15m2, co w przypadku naszego kościoła oznacza maksymalnie 40 osób. Prosimy o przestrzeganie tej zasady oraz wszystkich nadal obowiązujących zasad bezpieczeństwa tj. zachowania odpowiedniej odległości i obowiązkowego zasłaniania twarzy maseczką. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do łączności duchowej i udziału w Mszach św. za pomocą mediów. Szczegółowa treść zarządzenia znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablotce.
 4. Codziennie o godz. 20.30 księża modlą się modlitwą różańcową w intencji uwolnienia od epidemii, w intencji zakażonych i personelu medycznego. Wiernych zachęcamy w tym czasie do łączenia się w modlitwie różańcowej w domach. Wydarzenie to także jest transmitowane.
 5. Kancelaria Parafialna działa w tradycyjnych godzinach na zasadzie dyżuru telefonicznego. Sprawy pilne załatwiane są osobiście.
 6. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
 7. Bóg zapłać za dar modlitwy, za świadectwo Kościołów Domowych, tworzonych rzez Was w rodzinach i domach. Dziękujemy za każdy gest okazywanej życzliwości. Składamy również gorące Bóg zapłać za przekazywane ofiary materialne, które pozwalają uiszczać bieżące rachunki. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na bieżące opłaty. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.
 8. Niech Chrystus Miłosierny błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas strzeże i zachowuje w zdrowiu.