Ogłoszenia duszpasterskie

 Przeżywając adwent kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. W dzisiejszej Ewangelii Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne. Niech Eucharystia umacnia nas abyśmy byli zdolni przyjąć Chrystusa sercem pokornym oraz z odwagą odpowiadać na Jego wezwanie.

Witamy w naszej parafii ojca misjonarza - oblata Waldemara Janeckiego, który wygłosi do nas Słowo Boże a przed kościołem będzie rozprowadzać misyjne kalendarze na rok 2022.

Dzisiaj przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej.

 1. Dzisiaj o 17.45 zapraszamy na nieszpory adwentowe.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie. Dzieci w poniedziałek, wtorek, i czwartek o godz. 18.30, młodzież w piątek o godz. 18.30 a dorosłych codziennie o 18.30.
 3. W środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w Godzinie Łaski - czyli o 12.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną z prośbą o potrzebne łaski dla Parafian, naszych rodzin i Ojczyzny.
 4. Także w środę dzieci zapraszamy na roraty wyjątkowo o godz. 17.00. Podczas tej Mszy św. w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji grupy Dzieci Maryi i ich rodzin.
 5. W ramach modlitwy wtorkowej o godz. 19.15, zapraszamy na konferencję "Prostujcie ścieżki" oraz modlitwę przebłagalną z okazją do spowiedzi.
 6. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 7. Informujemy, że w ten czwartek nie będzie spotkania seniorów.
 8. W sobotę o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie Grupę Młodych 25+.
 9. Przypominamy, że w grudniu osoby starsze i chore odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę 18-go. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 10. Informujemy, że w związku z dużą ilością zakażeń covidem zawieszone są odwiedziny kolędowe na zaproszenia w domach mieszkańców. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych bloków, w niedziele o godz. 16.00.
 11. Przypominamy o akcji „Paczuszka dla maluszka” wspierającą podopiecznych katowickiego Hospicjum Cordis i Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Bogucicach. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
 12. W przedsionku naszego kościoła można nabyć świece Caritas i opłatki. Przed kościołem Dzieci Maryi rozprowadzają sianko na wigilijny stół oraz własnoręcznie robione kartki świąteczne.
 13. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, w niej adwentowe rozważania naszej parafianki. Można też przeczytać o nowo powstałej parafialnej grupie 25+. Dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
 14. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za życzliwość i złożone dzisiaj ofiary, także te do puszek.
 15. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas adwentowego oczekiwania.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę wtorkową,
 • W czwartki o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
 • Ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00,
 • Młodzież zapraszamy w piątki, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

Diecezjalne:

 • Z okazji Uroczystości św. Barbary, patronki Archidiecezji zapraszamy do oglądania transmisji Mszy św. sprawowanych w intencji górniczej braci, w niedzielę 5 grudnia:

- godz. 9.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Olszowskiego odprawiana w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Kosztowach; transmisja na falach Polskiego Radia w Jedynce;

- godz. 13.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego odprawiana w katedrze; transmisja w TV Polonia, TVP3 Katowice oraz w Radiu eM. Do udziału w tej Mszy św. zachęcamy górników i ich rodziny z całej diecezji wraz z pocztami sztandarowymi.