Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś gościmy w naszej wspólnocie Ojca Oblata Arkadiusza Sędzielowskiego, który wygłosi Słowo Boże a przed kościołem rozprowadzać będzie kalendarze misyjne na nowy rok.

Kolekta dnia dzisiejszego przeznaczona będzie na uregulowanie płatności za ogrzewanie.

Przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za każdy złożony dar składamy Bóg zapłać.

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. O godz. 17:45 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie: dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, młodzież w piątek o godz. 18.30 a dorosłych codziennie o 18.30. Przy planszy roratniej ustawiony jest „roratni kosz dobroci”. Można do niego składać upominki, które otrzymają dzieci uczęszczające na roraty.
 3. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie grupę Radia Maryja.
 4. W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klas 3a i 3b.
 5. We wtorek o godz. 19.15 w ramach modlitwy wieczornej odbędzie się drugie rozważanie adwentowe pt. „Głos wołającego na pustyni”. Prosimy zabrać ze sobą coś do pisania.
 6. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla Parafian, dar wiary i nawrócenia oraz dar pokoju.
 7. W tym dniu swoje święto obchodzą także Dzieci Maryi, o godz. 17.00 zapraszamy tę grupę wraz z rodzicami i całymi rodzinami na Mszę św., z uroczystym ślubowaniem. Kolekta tego dnia zebrana zostanie na potrzeby parafii.
 8. W czwartek w WŚSD odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty, także emerytowanych. Zapraszamy tę grupę zawodową do wspólnego czuwania. Początek o godz. 16.00. Szczegółowy plan dnia skupienia znajduje się na plakacie i ulotkach z tyłu kościoła.
 9. Przypominamy, że odwiedziny chorych i starszych Parafian ze spowiedzią i Komunią św. odbędą się w sobotę 17 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 10. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 11. W przedsionku kościoła po Mszach św. niedzielnych, można nabyć świece caritas i świąteczne opłatki. Dostępne są także w Kancelarii w godzinach urzędowania. Polecamy też ozdoby świąteczne, własnoręcznie wykonane przez Dzieci Maryi.
 12. Trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Dziękujemy za przyniesione dary i prosimy by zabierać z choinki pamiątkowe bombki.
 13. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. W za tydzień w sobotę odwiedzimy mieszkańców bloku przy ul. Tysiąclecia 80, a w niedzielę przy ul. Chrobrego 31. Bardzo prosimy by osoby oczekujące na kolędę zatroszczyły się o to, żeby były otwarte drzwi na korytarze.
 14. Także w niedzielę 11-go grudnia gościć będziemy przedstawicieli zakonu Paulistów, którzy rozprowadzać będą Ewangelie na każdy dzień 2023 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej, w cenie 13 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 25 zł Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
 15. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 10.30, poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z całymi rodzinami.
 16. Informujemy, że w środę, 14 grudnia, o godz. 17.00 w naszej parafii odbędzie się modlitwa różańcowa, która nagrywana będzie przez program 3 Telewizji Polskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian oraz poszczególne grupy parafialne do wspólnej modlitwy.
 17. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i nowy numer Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.
 18. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za wszelką życzliwość i złożone dzisiaj ofiary. Prośmy Pana aby błogosławił nam kolejny tydzień adwentowego oczekiwania.

Inne:

 • Informujemy, że powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30. Po Mszy św. na spotkania do salki.

 

Diecezjalne:

 • Rodzinny koncert ewangelizacyjny „Betlejem w Spodku” odbędzie się w czwartek 29 grudnia o godz. 19.00
 • Adwentowy Dzień Skupienia dla prawników oraz ich rodzin odbędzie się w III Niedzielę Adwentu, tj. 11 grudnia br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej duszpasterstwa prawników: dp.katowicka.pl .
 • Spotkania formacyjne dla pracowników Służby Zdrowia odbędą się w następujących miejscach: 14 grudnia br. (środa), parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach, godz. 19.00 – Msza św. w kaplicy domu parafialnego w intencji medyków; godz. 19.45 – poczęstunek i prelekcja ks. prof. dr. hab. Antoniego Bartoszka: „Wiara technologie, czyli transhumanizm. Nowa religia?” oraz 15 grudnia br. (czwartek), parafia św. Antoniego w Rybniku, godz. 19.00 – Msza św. w intencji pracowników Służby Zdrowia; godz. 19.45 – poczęstunek i prelekcja prof. dr. hab. Sebastiana Gałeckiego: „Medyczne i etyczne aspekty tożsamości płciowej”.
 • Rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia odbędą się w Kokoszycach w dn. 20–22 stycznia 2023 r. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Bartłomiej Kuźnik. Koszt rekolekcji 250 złotych. Zapisy na adres mailowy: [email protected] bądź przez podany link na stronie duszpasterstwa służby zdrowia (www.dsz.katowice.pl).
 • Małżeństwa starające się o potomstwo zapraszamy na spotkania wspólnoty „Droga nadziei”. Szczegóły na stronie Archidiecezji Katowickiej – Wydział Duszpasterstwa Rodzin. W każdy 8. dzień miesiąca o godz. 18.00 na Eucharystię sprawowaną w intencji małżeństw starających się o potomstwo, w parafii św. Cyryla i Metodego w Knurowie.
 •  Adwentowe spotkanie świata akademickiego, obchodzonym w tym roku Jubileuszu 75-lecia duszpasterstwa akademickiego, odbędzie się zgodnie z tradycją w wigilię III Niedzieli Adwentu, tj. w sobotę 10 grudnia br. w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, przy ul. Wita Stwosza 17.