Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy też daty naszej  śmierci. Mamy jedynie pewność, że to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas abyśmy byli na to gotowi. Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.

Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na dalsze prace remontowe wokół świątyni. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika.
  3. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu święcić będziemy przyniesione do kościoła zioła i kwiaty. Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30 i 20.30.
  4. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Św. Jacka Kapłana, głównego patrona archidiecezji katowickiej.
  6. W przyszłą niedzielę wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Panie zapraszamy do kościoła na godz. 5.45. Po krótkiej modlitwie wyruszymy na pielgrzymi szlak.
  7. Przypominamy, że Mszę św. fatimską i różaniec fatimski w miesiącu sierpniu odprawiać będziemy zgodnie z dniem objawienia a więc w poniedziałek 19-go.
  8. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o istocie pielgrzymowania, czyli że pielgrzymka to wierne odbicie drogi chrześcijanina do nieba oraz bezpłatny dodatek – płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.
  9. Bóg zapłać za wspólnotę ołtarza, za każdą życzliwość i dar kolekty specjalnej.

• W okresie wakacyjnym Biblioteka parafialna nie będzie czynna.
  • Opolska Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza do Winowa na rekolekcje ze Św. Ojcem Pio od 23 do 25 sierpnia. Szczegóły tego wydarzenia w gablotce i na stronie internetowej.