Ogłoszenia duszpasterskie

Słyszymy dziś w Ewangelii wezwanie Pana Jezusa do czujności: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie”.

Co znaczy, że mamy czuwać? Na to pytanie można udzielić rozmaitych odpowiedzi. Ale jedna jest fundamentem wszystkich innych. Czuwać to znaczy zauważyć w swym życiu Boga. Czuwać to być otwartym na Bożą obecność. Niech uczestnictwo w Eucharystii rozbudza nasze uśpione serca i otwiera nas na Bożą Miłość, także na drugiego człowieka.

Dzisiejsza kolekta przekazana zostanie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 3. Można jeszcze zapisać się na Rekolekcje z Ojcem Pio w Opolu - Winowie. Chętnych zapraszamy do zakrystii po Mszach św.
 4. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i nowy numer Gościa Niedzielnego, którego można nabyć w zakrystii.
 5. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę wokół ołtarza, za złożone ofiary, które przekazane będą na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna na remonty i modernizacje w naszej świątyni. Ze stolika i od ministranta można zabrać deklarację na ten cel. Prośmy Pana o błogosławieństwo na nadchodzący czas.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Diecezjalne:

 • Zapraszamy kobiety i dziewczęta na pielgrzymkę do sanktuarium w Piekarach Śląskich w  niedzielę 21 sierpnia. Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. W programie:
 • 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 • 8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy. Prowadzenie: ks. prob. Andrzej Hnida z parafiankami.
 • 9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pątniczek i słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego.
 • 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego.
 • 13.45 – Godzina ewangelizacyjna.
 • 15.00 – Nieszpory pod przewodnictwem bp. Tadeusza Kusego z Republiki Środkowoafrykańskiej i z homilią bp. Adama Wodarczyka.
 • Transmisję pielgrzymki zapowiadają: TV Polonia, TVP3 Katowice, Radio eM i Polskie Radio Katowice.