Ogłoszenia duszpasterskie

W Eucharystii spotykamy się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia, potrzeba nam tej chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech ta Msza św. będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

 

  1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
  2. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu święcić będziemy przyniesione do kościoła zioła i kwiaty. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego: o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30 20.30.
  3. Za tydzień w niedzielę przypada doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Sanktuarium w Piekarach Śląskich. W tym roku ze względu na pandemię odbędzie się ona poprzez środki masowego przekazu. Zachęcamy do oglądania transmisji. Szczegóły na stronie internetowej.
  4. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem w godz. od 8.30 do 18.15, w niedzielę od 13.00 do 17.45.
  5. Ze względu na zwiększającą się liczbę zakażeń, prosimy o stosowanie się do obowiązującego prawa i zasłanianie ust i nosa w kościele, prosimy także zachować bezpieczny dystans pomiędzy osobami.
  6. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim o zawierzaniu wszelkich spraw Sercu Maryi oraz o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.
  7. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na remont zakrystii. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje na ten cel. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas pracy i urlopowego wypoczynku.

 

Inne:

  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.