Ogłoszenia duszpasterskie

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku, przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Tylko Jezus Chrystus może dać pokarm, który nie ginie, który zaspokaja wszelkie głody ludzkiego serca. On dziś woła: „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie”. Uczestnicząc w Eucharystii odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do udziału w Mszach św. i okolicznościowych nabożeństwach. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 4. Zachęcamy dorosłych, dzieci i młodzież do pojednania z Bogiem i ludźmi w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. a w sobotę od godz. 17.00.
 5. Z tyłu kościoła można wypełniać deklaracje trzeźwości, zostaną one wpisane do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Zachęcamy do postawy trzeźwości i abstynencji w miesiącu sierpniu i nie tylko.
 6. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 7. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem w godz. od 8.30 do 18.15, w niedzielę od 13.00 do 17.45.
 8. W świątyni nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa, prosimy także zachować bezpieczny dystans pomiędzy osobami.
 9. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim m.in. o gotyckich katedrach.
 10. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za złożone dzisiaj ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. Prośmy Pana o błogosławieństwo na czas pracy i wypoczynku.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W czwartek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.

 

 • W środę 5 sierpnia odbędzie się wyścig kolarski Tour de Pologne. Zapraszamy do zapoznania się z plakatem informacyjnym umieszczonym w gablocie oraz ze zmianami organizacji ruchu na stronach internetowych Urzędu Miasta.