Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus Chrystus gromadzi nas na świętej wieczerzy i chce nas karmić chlebem na życie wieczne. Tłum, dla którego rozmnożył chleb, chciał obwołać Go królem. On jednak usunął się na górę. Pełni wdzięczności za dar Eucharystii otwórzmy nasze serca by nasz Pan faktycznie mógł w nich królować.

  1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  2. W dniu dzisiejszym wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i dobrej podróży. Po Mszach św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek, która przekazana będzie do MIVA Polska na zakup pojazdów mechanicznych służących na misjach. Niech akcja „1 grosz za jeden kilometr” będzie naszym wyrazem wdzięczności Bogu za bezpieczne podróżowanie a także gestem solidarności z pracującymi na misjach i tymi, którzy dopiero poznają Chrystusa w różnych zakątkach świata. Za każdą ofiarę przeznaczoną na pomoc misjonarzom w dziele ewangelizowania składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy Grupę Żywego Różańca na Mszę św. a następnie na spotkanie z wymianą tajemnic.
  4. W sobotę o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  5. W niedzielę 1-go sierpnia o godz. 9.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  6. Z okazji obchodzonego dzisiaj pierwszego Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, pragniemy wszystkim dziadkom, babciom i seniorom podziękować za świadectwo wiary, starań o to co szlachetne i dobre. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa i sił w przekazywaniu mądrości i dobroci kolejnym pokoleniom oraz należnego szacunku całego społeczeństwa.
  7. Polecamy gazetkę „Na Górnym i Gościa Niedzielnego, w którym przeczytać można o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, patronach dzisiejszego Dnia Dziadków i Seniorów.
  8. Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za okazywane dobro i złożone dzisiaj ofiary. Niech dobry Pan hojnie nam błogosławi.

 

Inne:

  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.