Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 29.07.2017 – wsp. św. Marty

8.00 1. Za † mamę Katarzynę Matuszek, † tatę Brunona, †† siostry Stefanię i Dorotę, †† z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla p. Renaty Sebesty z okazji urodzin.

17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

18.00 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOSKIEJ PIEKARSKIEJ.

18.30 Za † Janinę Miler w 1. rocznicę śmierci.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i od 17.00 – 18.25.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – dnia 30.07.2017

7.30 Do Opatrzności Bożej za pośrednictwem Matki Bożej Piekarskiej w intencji rodzin: Nowak, Banaszczyk, Błaut i Micyk, opiekę Aniołów Stróżów dla dzieci: Dawida, Kacpra, Michała i Patryka oraz Michałka.

9.00 W intencji p. Kazimierza Nagłego z okazji 85. rocznicy urodzin z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej. (TD)

10.30 W intencji Wery i Tadeusza Kowalskich z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za dar życia i wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże na każdy dzień dla Hani, z okazji 5. rocznicy urodzin.

18.00 NIESZPORY MARYJNE.

18.30 Za † ojca Stanisława Zgorzelskiego w 6. rocznicę śmierci.

20.30 Recytowana: Za † babcię i mamę Alicję Dudek w 1. rocznicę śmierci.

W niedzielę spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 31.07.2017. Wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezb.

8.00 Do Trójcy Przenajświętszej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Piekarskiej, w intencji Joanny i Franciszka Piontek z okazji rocznicy ślubu.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za †† tatę Brunona, siostrę Zofię i bratową Janinę w rocznicę śmierci oraz †† z rodzin: Bijański, Krause i Wieczorek.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i od 18.00 – 18.25.

 

WTOREK – dnia 01.08.2017. Wsp. św. Alfonsa Liguoriego, bpa i dK

8.00 Za † Teresę Zgorzelską – zamówiona przez sąsiadów.

Od południa można uzyskać odpust Porcjunkuli.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30  W intencji Marka z okazji urodzin, z prośbą  o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i od 18.00 – 18.25.

 

ŚRODA – dnia 02.08.2017

8.00 Za pośrednictwem Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymana łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla małżonków Haliny i Jerzego z okazji rocznicy ślubu oraz o opiekę Bożą dla całej rodziny.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za † Janinę Dopierała oraz †† rodziców.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i od 18.00 – 18.25.

 

CZWARTEK – dnia 03.08.2017 (I. czwartek m-ca)

8.00 Do Trójcy Przenajświętszej w intencji p. Piotra Juraś z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dary Ducha Świętego i zdrowie oraz dobrą pracę.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

17.00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I CICHA ADORACJA.

18.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.30 W intencji ministrantów i ich rodziców o nowe powołania kapłańskie i zakonne  z naszej parafii oraz szafarzy posługujących w naszej parafii.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i od 18.00 – 18.25.

 

PIĄTEK – dnia 04.08.2017. Wsp. św.Jana Marii Vianney`a, prezb. (I. piątek m-ca)

8.00 Za † Stanisława Zająca, †† rodziców Marię i Mariana, teściów Stefanię i Jana.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

17.00 WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I CICHA ADORACJA.

18.30 Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w intencji Straży Honorowej, opiekuna ks. Michała i wszystkich żyjących i zmarłych członków oraz dzieci po wczesnej Komunii Świętej.

19.15 Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i od 18.00 – 18.25.

 

SOBOTA – dnia 05.08.2017 (I. sobota m-ca)

8.00 Przez Niepokalane Serce Maryi w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni.

16.00 W intencji rocznego dziecka: Milena Czajka.

17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

18.00 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOSKIEJ PIEKARSKIEJ.

18.30 Za † ojca Józefa Sędziak w rocznicę śmierci, † brata Władysława Sędziak oraz †† dziadków z obu stron.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i od 17.00 – 18.25.

 

NIEDZIELA - dnia 06.08.2017 – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

7.30 Za † żonę Aurelię Sikora w 1. rocznicę śmierci.

9.00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Jerzego i Ewy z okazji urodzin.

10.30 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez pośrednictwo Pani Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę dla p. Małgorzaty z okazji 65. rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę dla córki Beaty. (TD)

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Moniki z okazji 7. rocznicy urodzin i całej rodziny.

18.00 NABOŻEŃSTWO DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.

18.30 Za †† rodziców Marię i Jana Pustułka, braci Józefa, Władysława, Eugeniusza i Tadeusza, bratową Stefanię, męża Mirosława Ring oraz o zdrowie i opiekę dla p. Marii, jej synów i ich rodzin.

20.30 Recytowana: Za † męża Jana w 1. rocznicę śmierci, jego †† rodziców Marię i Alfreda.

W niedzielę spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus, mówiąc o królestwie niebieskim, przytacza przykład człowieka, który sprzedał wszystko co miał, aby kupić rolę, na której znalazł ukryty skarb. Ktoś, kto poznaje Boga i rzeczywiście chce dla Niego żyć, inwestuje wszystko co ma, aby być jak najbliżej Niego. I nie jest tu mowa o pieniądzach. Każdy z nas otrzymał różne dary a przede wszystkim zdolność do kochania i czynienie dobra. Możemy już tu, na ziemi wprowadzać królestwo niebieskie. Wystarczy odnaleźć ukryty skarb i zaryzykować ukierunkowanie swojego życia na Boga i dobra wieczne. To uczyni nas szczęśliwymi.

 1. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory Maryjne.
 2. W zakrystii można jeszcze odebrać intencję modlitewną z rozważaną tajemnicą różańcową na kolejny miesiąc.
 3. W dniu dzisiejszym w naszej parafii, w sposób szczególny wspominamy Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Pragniemy polecać mu wszystkich użytkowników dróg i prosić o bezpieczne dotarcie do celu. Po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i święcimy samochody oraz inne pojazdy mechaniczne. Polecamy gorąco wspomnianą tydzień temu inicjatywę organizacji MIVA Polska, która organizuje akcję pt.: „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to apel do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby w duchu wdzięczności Panu Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku, na środki transportu dla misjonarzy. Podczas święcenia pojazdów będzie można złożyć ofiarę do koszyczka na ten cel.
 4. W środę przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do odnowienia więzi z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania oraz do udziału we Mszach świętych i nabożeństwach. Zapraszamy także w sobotę do kościoła w godzinach 10.00 – 12.00 na chwilę adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
 6. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 7. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji dlatego w przyszłą niedzielę wystawiona będzie parafialna księga trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu abstynencji i trzeźwości w intencji osób uzależnionych oraz do złożenia świadectwa poprzez wpis do księgi.
 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, w przyszłą niedzielę kolekta przekazana zostanie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 9. Dziękujemy za dar modlitwy i wspólnotę ołtarza. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia a wyjeżdżającym na wakacje dobrego wypoczynku i opieki Św. Krzysztofa w podróży. Niech dobry Pan nam błogosławi.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Informujemy, że parafia w Katowicach Dębie, w listopadzie bieżącego roku, organizuje pielgrzymkę do Meksyku w tym także do Guadalupe. Informacje na ten temat umieszczone są w gablotce.