Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce niemające pasterza, Dzisiaj gromadzi nas w tej wspólnocie wiary, aby pouczyć o tym, iż  - jak to usłyszymy w liturgii słowa – to On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy zatem serca na działanie Jego pokoju w nas.

Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

  1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. W przyszłą niedzielę wspominać będziemy św. Krzysztofa, patrona kierowców i dobrej podróży. W sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę po wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Samochody będzie można parkować wokół kościoła i na pobliskich parkingach.
  3. Jak co roku w odpowiedzi na prośbę misjonarzy zbierających środki na zakup pojazdów potrzebnych do głoszenia Chrystusa, nasza parafia pragnie włączyć się w program organizacji MIVA Polska, która organizuje akcję pt.: „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”. Jest to apel do kierowców i wszystkich użytkowników pojazdów mechanicznych, aby w duchu wdzięczności Panu Bogu za bezpieczne podróże, złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku. Przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na ten cel. Za każdą ofiarę przeznaczoną na pomoc misjonarzom w dziele ewangelizowania składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, w niej Komunikat o rozpoczynającym się Tygodniu św. Krzysztofa i rozważania o zbliżającym się I-szym światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. Bóg zapłać za dar modlitwy, za każdą życzliwość i złożony dzisiaj dar kolekty specjalnej, także ten wpłacany na konto. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Niech dobry Pan hojnie nam błogosławi.

 

Inne:

  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.