Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 11.07.2020. Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

8.00 Za †† rodziców Marię i Henryka Siemko oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

15.00 W intencji nowoochrzczonego Filipa Czubali, jego rodziców i chrzestnych.

18.00 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ.

18.30 Za †† rodziców Juliannę i Jana, † siostrę Jadwigę, † brata Mariana, †† dziadków z obu stron, szwagra Stanisława, wszystkich †† krewnych, teściów: Krystynę i Stanisława oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 17.00 – 18.25.

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – dnia 12.07.2020

7.30 Do Opatrzności Bożej, przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar miłości i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla małżonków Katarzyny i Mariana w 45.  rocznicę ślubu oraz opiekę dla rodziny. (TD)

9.00 W intencji p. Krystyny z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata, w dniu 65. urodzin. (TD)

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą  o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Danuty z okazji 65. urodzin oraz opiekę Bożą dla całej rodziny. (TD)

12.00 1. W intencji nowoochrzczonych: Oliviera Langforta, Łucji Ślusarczyk, ich rodziców i chrzestnych.

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla Marcelego z okazji 15. rocznicy urodzin, Magdaleny i Leszka z okazji 10. rocznicy ślubu, o opiekę Aniołów Stróżów dla Bartka i Julki oraz potrzebne łaski dla całej rodziny.

13.30 W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św.

18.00 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ.

18.30 Za † mamę Łucję w rocznicę śmierci, † tatę Józefa, †† teściów Apolonię i Czesława oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Za †† rodziców Gertrudę i Alfreda, †† rodziców chrzestnych Elfrydę i Jerzego, ich †† rodzeństwo i współmałżonków oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 – od 8.45

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 13.07.2020

- wsp. świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

8.00 Za †† rodziców Stanisławę i Franciszka Brzyckich, † brata Edwarda, †† rodziców Łucję i Ryszarda Kawka, †† Zofię i Bolesława Andraszak oraz kuzyna Jana Stańczaka.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Przez pośrednictwo MB Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Małgorzaty z okazji urodzin oraz opiekę dla całej rodziny i dar przemiany serc dla tych, którzy oddalili się od Pana Boga.

19.30 O ducha pokuty w naszej parafii oraz przez pośrednictwo świętego Jana Pawła II o potrzebne łaski dla papieża Franciszka, Kościoła, Radia Maryja i ofiarodawców.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

WTOREK – dnia 14.07.2020

8.00 Za † tatę Stanisława, jego † żonę Wandę, ich †† rodziców z obu stron oraz †† rodzeństwo.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za † mamę Marię w 1. rocznicę śmierci, † ojca Zdzisława, męża Piotra Stapińskiego, †† teściów i †† z rodzin z obu stron.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

ŚRODA – dnia 15.07.2020 – wsp.św. Bonawentury, bpa i dK

8.00 Za † męża  Antoniego Szuba oraz †† rodziców Zofię i Walerego Michalskich.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za † męża Henryka, †† rodziców z obu stron, † szwagra Józefa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

CZWARTEK – dnia 16.07.2020 – wsp. NMP z Góry Karmel

8.00 Do Ducha Świętego i św. Rity, z prośbą o wiarę, nadzieję i miłość na dalsze wspólne życie dla nowożeńców Moniki i Łukasza.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

17.45 Różaniec w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

18.30 Za † Zofię Pająk.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

PIĄTEK – dnia 17.07.2020

8.00 Za †† z rodzin: Pawlik, Dulian, Loza i Wojdas.

15.00 W Godzinie Miłosierdzia za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. Za † żonę Marię Dolinkiewicz w 8. rocznicę śmierci, jej †† rodziców oraz † brata Piotra.

 1. Za † Eugenię Olejnik w 30. dzień po śmierci.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

SOBOTA – dnia 18.07.2020

8.00 1. Za † Genowefę Orłów – zamówiona przez Marię i Adama Nowak z USA.

 1. Za † Barbarę Tolpa – zamówiona przez Wandę Świerczyk z rodziną.

18.00 NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ PIEKARSKIEJ.

18.30 Z podziękowaniem za otrzymane łaski oraz opiekę Matki Bożej, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Urszuli, Krystyny i Ryszarda z rodzinami oraz za †† rodziców i dziadków z rodziny Pietras, †† ciocię Stanisławę i szwagra Sylwestra.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 17.00 – 18.25.

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – dnia 19.07.2020

7.30 Za † Roberta Borówkę – zamówiona przez Andrzeja i Karolinę Prokop.

9.00 Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie duszy i ciała i dalszą opiekę dla p. Henryki z okazji urodzin i imienin.

10.30 Do Trójcy Przenajświętszej, przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie duszy i ciała, błogosławieństwo Boże oraz dary Ducha Świętego dla p. Danuty i córki Katarzyny z okazji urodzin.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla p. Marii z okazji 80. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny. (TD)

17.45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Daniela z okazji 21. urodzin.

20.30 Recytowana: Za † męża Mieczysława w 2. rocznicę śmierci.

Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 – od 8.45

Ogłoszenia duszpasterskie

Gromadzimy się aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg wrzuca w glebę naszych serc, by przemieniło nasze życie. Słuchajmy go uważnie, radośnie dziękujmy za wszystkie obietnice zbawienia. To wszystko, co ogłasza Pismo, spełniło się i spełni się również w naszym życiu, gdy z wiarą przyjmiemy także i dzisiaj radosną nowinę o zbawieniu. Często jesteśmy jak niedobra ziemia a ziarno Bożego słowa nie przemienia nas i nie przynosi plonu. Przepraszajmy Boga za grzechy bo On ma moc, by uczynić nas urodzajną rolą dającą dobre plony.

 

 

 1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
 2. W poniedziałek przypada wspomnienie objawień fatimskich, z tej okazji zapraszamy na Mszę św. fatimską o godz. 19.30, a następnie na różaniec fatimski i procesję. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
 3. W czwartek we wspomnienie NMP z Góry Karmel będziemy modlić się modlitwą różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Do wspólnej modlitwy zapraszamy o godz. 17.45.
 4. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych, z ofiar ze skarbonki.
 5. Przypominamy, że codziennie w Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu jest wystawiony Pan Jezus. Zapraszamy do chwili indywidualnej modlitwy w godz. od 8.30 do 18.15.
 6. W świątyni nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa, prosimy także zachować bezpieczny dystans pomiędzy osobami.
 7. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o tym, czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia oraz o powierzaniu Kościoła opiece św. Józefa.
 8. Bóg zapłać za dar modlitwy, za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta specjalna, przeznaczona na remont zakrystii. Polecamy ją ofiarności parafian. Ze stolika i od ministrantów można odebrać daklaracje na ten cel. Niech dobry Pan błogosławi nam na wakacyjny czas wypoczynku i pracy.

 

Inne:

 

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

 

 

Diecezjalne:

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO W ZWIĄZKU Z AKCJĄ ODDAWANIA KRWI

 

Przeżywany czas pandemii już niejednokrotnie stworzył nam okazje i możliwości, aby w duchu solidarności zatroszczyć się o siebie nawzajem. Takich okazji nie brakuje i teraz. Rozpoczęte wakacje to trudny czas m. in. dla publicznej służby krwi. Mając na uwadze stale rosnące zapotrzebowanie na krew, służącą ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, dołączam się do apelu Centrum Krwiodawstwa i Ministerstwa Zdrowia, którzy proszą o dzielenie się tym cennym darem ze swojego życia, niezbędnym do ratowania życia tych, którzy na skutek wypadków czy chorób znaleźli się w niebezpieczeństwie śmierci.

Kościół uczy, że oddanie krwi w celu ratowania ludzkiego życia jest przejawem solidarności chrześcijańskiej i naśladowaniem miłości Boga do ludzi. Jest to przejaw „kultury życia”, o którą tak często apelował św. Jan Paweł II.

Jako chrześcijanie jesteśmy świadomi naszego odkupienia, które dokonało się przez Krew Jezusa. Krew jest symbolem życia, braterstwa i poświęcenia. Oddanie krwi jest dowodem miłości i troski o bliźniego.

 

Bracia i Siostry!

Jeżeli sytuacja zdrowotna nam na to pozwala i nie ma innych przeciwskazań, zachęcam do przekazania tego szczególnego daru z siebie w jednym z centrum krwiodawstwa. Każda grupa krwi jest cenna i potrzebna.

Pamiętajmy, że w walce z pandemią z Covid-19 bardzo ważna jest krew osób, które pokonały chorobę. Specjalny apel kieruję do ozdrowieńców, zwłaszcza wśród naszych śląskich górników. A tym, którzy już oddali krew, aby mogło zostać wytworzone leczące osocze, wyrażamy najwyższe uznanie i podziękowanie.

Pełne wiary „Bóg zapłać” za każdy bezinteresowny dar krwi kierujemy pod adresem armii honorowych dawców krwi.

Serdecznie zachęcam duszpasterzy, aby stawali się życzliwymi promotorami krwiodawstwa we wspólnotach parafialnych i sami – o ile zdrowie na to pozwala – dołączyli do rzeszy wielkodusznych dawców krwi. Do wszystkich skierowane są słowa św. Pawła zapisane w 2 Liście do Koryntian:

Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg. A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki” (2Kor 9, 7-8).

Na czas wakacyjnego odpoczynku błogosławię i zapewniam o modlitwie, zwłaszcza za wszystkich podróżujących na naszych drogach i apeluję o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym bezwzględnej trzeźwości wymaganej od kierowców, a także obowiązujących zaleceń służb sanitarnych.

Módlmy się za sobie nawzajem:

„Wszechmogący, wieczny Boże, otaczaj nas, podróżujących, Swoją opieką. Bądź nam w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem, pod opieką Matki Najświętszej i św. Rafała Archanioła, pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Przez Chrystusa, Pana naszego”.

 

Wiktor Skworc

ARCYBISKUP METROPOLITA

KATOWICKI