Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus posyła swoich uczniów. Nie jest to łatwa ani wygodna misja. Kluczowe jest jednak jej przesłanie: Przybliżyło się Królestwo Boże. My również jesteśmy posłani aby głosić tę prawdę. Nasze codzienne życie jest miejscem najtrudniejszej walki o wierność Bogu i dawania świadectwa. Podczas Mszy św. prośmy o odwagę odwracania się od grzechu i radość trwania przy Bogu.

Kolekta dnia dzisiejszego przekazana będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
  2. W sobotę 13-go, przypada wspomnienie objawień fatimskich. W tym dniu nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Piekarskiej o godz. 18.00. Zapraszamy natomiast o godz. 19.30 na Mszę św. z różańcem fatimskim. Następnie przejdziemy z figurą Matki Bożej w procesji wokół świątyni. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
  3. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. teologiczne wyjaśnienie, jak rozumieć i jak traktować modlitwę ks. Dolindo: „Jezu, Ty się tym zajmij” oraz o tym, jak przeżywać bolesne problemy dotykające dziś Kościół.
  4. Bóg zapłać za eucharystyczną wspólnotę, za każdą życzliwość i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu gościć będziemy Ks. dr. Tadeusza Czakańskiego z Panewnik, który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze kolektę na Dom Rekolekcyjny w Kokoszycach.
  5. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, błogosławionego wypoczynku. Niech dobry Pan nam wszystkim błogosławi.

 

Inne:

  • W okresie wakacyjnym Biblioteka parafialna nie będzie czynna.
  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.