Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus dziwi się niedowiarstwu mieszkańców swojego rodzinnego miasta. My również przyszliśmy na spotkanie z Jezusem. U progu Eucharystii postawmy sobie pytanie o to, co przenika nasze serca. Pomiędzy wiarą a powątpiewaniem jest bowiem jeszcze obojętność, która zagraża nam najbardziej. Chrystus przynosi nam Dobrą Nowinę, naucza i uzdrawia. Nie lekceważmy Jego obecności pośród nas.

 

  1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.
  2. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. będziemy modlić się modlitwą różańcową oraz pójdziemy w procesji wokół świątyni. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Ks. Proboszcza Neugebauera, który zbierze kolektę na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Pszczynie. Polecamy tę budującą się świątynię ofiarności parafian.
  4. Informujemy, że Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza ubezpieczone panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne do mammobusu przy Przychodni NOVIAMED w Chorzowie w dniach 12-13 i 16 lipca br. Szczegóły na plakacie.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o emigracji 6 mln. chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Papież Franciszek zaprosił do wspólnej modlitwy w Bari patriarchów i zwierzchników wszystkich kościołów z tego regionu.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za dar modlitwy i złożone dzisiaj ofiary. Wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku. Niech Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

 

Inne:

  • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;