Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś przed kościołem zebrana zostanie diecezjalna zbiórka do puszek, na parafie poszkodowane przez trąbę powietrzną. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej w sobotę o godz. 17.45. Przypominamy, że nie będzie niedzielnego nabożeństwa.
  3. Także w sobotę obchodzić będziemy wspomnienie objawień fatimskich. O godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, po niej na modlitwę różańcową oraz procesję wokół świątyni. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
  4. W zakrystii można jeszcze odebrać intencje i tajemnice grup Żywego Różańca na lipiec i sierpień.
  5. W związku z ustawą Kamilka, która zobowiązuje wszystkie podmioty pracujące z dziećmi do wprowadzenia standardów Ochrony Nieletnich, jako parafia zobligowani jesteśmy do zastosowania wymienionych standardów. Ten ważny temat poruszony został w naszej parafialnej gazetce, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z wprowadzanymi standardami. Informujemy także, że w parafii został powołany Parafialny Zespół Prewencyjny, który czuwa nad wszystkimi sprawami związanymi z bezpiecznym funkcjonowaniem dzieci w parafii. W sprawach, których dotyczy omawiany temat, można kontaktować się z zespołem prewencyjnym. Szczegóły w w/w mediach.
  6. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii po Mszach św.
  7. Bóg zapłać za dar modlitwy, za wszelką życzliwość i złożone ofiary, także te do puszek przed kościołem.
  8. Prośmy Pana o błogosławieństwo na czas urlopów i wypoczynku oraz codziennych obowiązków.

 

Diecezjalne:

  • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Wydział Teologiczny liczy obecnie ok. 300 studentów. Pracownicy Wydziału i studenci serdecznie wszystkim dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na stronie internetowej Wydziału.
  • Piesza Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej pod hasłem: "(Do)Mamy czas!) odbędzie się w dn. 26 – 28 sierpnia br. Szczegółowe informację i zapisy na stronie: