Ogłoszenia duszpasterskie

Chrystus przyszedł pokorny i cichy a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Sprawując Najświętszą Ofiarę uobecniamy dzieło Chrystusa, który i dzisiaj ukazuje nam źródło prawdziwego zwycięstwa przez swoje pokorne wyniszczenie w znaku Chleba. Obciążeni grzechami, stańmy pokornie przed Bogiem, prośmy o przebaczenie, abyśmy mieli udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźli ukojenie dla naszych dusz.

W dniu dzisiejszym przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na powodzian z Podkarpacia. Za każdy dar serca składamy gorące Bóg zapłać.

  1. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. od 8.30 do 18.15.
  2. Przypominamy, że w świątyni obowiązuje zasłanianie ust i nosa, prosimy także zachować bezpieczny dystans pomiędzy osobami.
  3. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów i kolejny odcinek wakacyjnego cyklu o sanktuariach Maryjnych.
  4. Bóg zapłać za dar modlitwy, okazywaną życzliwość i złożone dzisiaj ofiary, które przekazane będą na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas wypoczynku i pracy.

 

Inne:

  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

 

Diecezjalne:

  • W poniedziałek, 6 lipca, na Jasnej Górze odbędzie się 55. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej będzie ona miała inną formę. Zapraszam wszystkich chorych do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Msza święta, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3. Niedzielny Apel Jasnogórski (5 lipca) o godz. 21.00 transmitowany przez Telewizję Trwam, poprowadzi Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Proszę i zachęcam wszystkie osoby chore, niepełnosprawne i starsze, aby duchowo pielgrzymowały i łączyły się w modlitwie z Jasną Górą. Tegoroczna Pielgrzymka odbywa się w czasie trwania 5. roku nowenny przed stuleciem Apostolstwa Chorych w świecie. Niech Maryja, Uzdrowienie Chorych, Patronka Apostolstwa Chorych przyczyni się do dalszego rozwoju wspólnoty chorych, pomoże im szczególnie w najtrudniejszych chwilach cierpienia i osamotnienia doświadczać pokoju i łaski pociechy, płynących ze zjednoczenia z Jej Synem – w Komunii świętej oraz w sakramencie chorych.

Drodzy Chorzy!

Zapraszam Was do udziału w pielgrzymce poprzez transmisję telewizyjną, a także do włączenia się w duchowe dzieło Apostolstwa Chorych. Proszę Was o wytrwałą modlitwę oraz ofiarowanie cierpienia i samotności w intencji nowych powołań kapłańskich.

Wszystkim chorym, ich rodzinom i bliskim oraz duszpasterzom błogosławię.

Wiktor Skworc – Abp Metropolita Katowicki