Ogłoszenia duszpasterskie

Pójście za Jezusem to decyzja o zostawieniu tego wszystkiego, co przeszkadza nam żyć i kochać prawdziwie. W dzisiejszej Ewangelii zobaczymy Chrystusa, który koryguje postawy tych, którzy pragną trwać z Nim w drodze. Prośmy o dar bezwarunkowego przylgnięcia do Jezusa i wierności nawet wówczas, gdy jej cena okazuje się wysoka.

Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na Stolicę Apostolską. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic a o godz. 18.30 na Mszę św.
 3. W środę przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. proboszcz Józef. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.30. Pamiętajmy o nim także w codziennych modlitwach.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie na spotkanie biesiadne przy grillu.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania oraz do udziału w Mszach św. i nabożeństwach.
 6. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 7. Radio Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 10 lipca. Zapisy pod nr telefonu 886 960 197 do 1 lipca. Koszt 35zł.
 8. Rozpoczynamy wakacje. Zadbajmy o to, by były czasem dobrego bezpiecznego wypoczynku, głębokich relacji z ludźmi i z Bogiem. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 9. Polecamy gazetkę „Na Górnym” w niej artykuł o planowaniu wakacji z Panem Bogiem. Nowy numer Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii.
 10. Bóg zapłać za dar wspólnotowej modlitwy, za złożone ofiary, które przekazane będą na Stolicę Apostolską. Prośmy Pana, by hojnie nam błogosławił na rozpoczynające się wakacje.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,