Ogłoszenia duszpasterskie

Zmartwychwstały Chrystus żyje w kościele i żyje w ludziach. Służąc więc bliźnim, służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Biorąc Jego krzyż i wchodząc w trudne sytuacje, odnosimy zwycięstwo, tak jak On ze śmierci przeszedł do życia. Ta Ofiara Eucharystyczna, na której gromadzimy się dzisiaj, ma uświadomić nam znowu, że żaden dobry czyn nie straci nagrody i że blisko nas jest Zmartwychwstały Zbawiciel. Mamy nieustannie wkraczać w nowe życie i mamy umierać dla grzechu, by żyć dla Boga.

 1. W poniedziałek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. odprawione będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu swoją rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie ks. proboszcz Józef. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 18.30. Jubilata polecamy gorącej modlitwie. Kolekta zebrana w tym dniu przekazana będzie na potrzeby stolicy apostolskiej.
 2. We wtorek o godzinie 8.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji kleryka Łukasza, dziękując Bogu za staż który odbywał w naszej parafii, za jego świadectwo wiary oraz atmosferę jaką tworzył w naszej wspólnocie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tych dni oraz do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadamy w tradycyjnych godzinach, pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17.00.
 4. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.
 5. Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. od 8.30 do 18.15.
 6. Przypominamy, że w świątyni obowiązuje zasłanianie ust i nosa, prosimy także zachować bezpieczny dystans pomiędzy osobami.
 7. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. wakacyjny cykl „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce.
 8. Bóg zapłać za dar modlitwy, okazywaną życzliwość i złożone ofiary. Wyjeżdżającym na urlop życzymy błogosławionego wypoczynku. Niech dobry Pan nam błogosławi.

 

Inne:

 • W piątek obchodzić będziemy święto św. Tomasza Apostoła.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Parafia Oblatow w Katowicach - Koszutce organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Radia Maryja w dniu 11 lipca. Zapisy pod numerem 795-421-412 u p. Małgosi.

 

Informacja Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób, które otrzymały lub w najbliższym czasie otrzymają skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.

Informujemy, że od 15 czerwca br. wznowiono działalność uzdrowisk. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie sanatoryjne, będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii.

Narodowy Fundusz Zdrowia prosi, aby po otrzymaniu skierowania skontaktować
z sanatorium do którego zostali Państwo skierowani i podać swój aktualny numer telefonu. Następnie należy zadzwonić do punktu pobrań i umówić się na wykonanie testu. Badanie należy wykonać nie wcześniej niż w 6 dniu przed terminem wyjazdu. Informację o wyniku testu
i możliwości wyjazdu na leczenie otrzymają Państwo telefonicznie z uzdrowiska. Wykaz punktów pobrań otrzymają Państwo listownie razem ze skierowaniem.

Piotr Nowak

Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego

Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach