Ogłoszenia duszpasterskie

Stajemy przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, który w dzisiejszej Ewangelii zadaje uczniom bardzo ważne pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź, której udziela Piotr: „Za Mesjasza Bożego” jest wyznaniem jego wiary. Dziś to samo pytanie Chrystus kieruje do każdego z nas. Co Mu odpowiesz? Prośmy w czasie tej Eucharystii o łaskę niezachwianej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest Mesjaszem Bożym, naszym Panem i Zbawicielem.

Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na remonty i modernizacje w parafii. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją teoforyczną wokół świątyni. Zapraszamy dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne do sypania kwiatów.
 2. W środę zapraszamy Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo o godz. 18.00, następnie na Mszę św. kończącą rok formacyjny, po niej na spotkanie przy grillu.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na agapę Grupę Straży Honorowej.
 4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas nabożeństwa przebłagalno-dziękczynnego o godz. 18.00, odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wieczorna Msza św. z uroczystym ślubowaniem sprawowana będzie w intencji Straży Honorowej naszej parafii.
 5. Także w piątek zapraszamy na Msze św. kończące rok szkolny: o godz. 8.00 - uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej a o godz. 9.00 szkół artystycznych. Będziemy dziękować Bogu za miniony rok edukacyjny oraz prosić o dobry i bezpieczny czas wypoczynku.
 6. W sobotę o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 7. W gablocie oraz w gazetce dostępne są szczegółowe wyniki wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zachęcamy Parafian do zapoznania się z nimi. Po wakacjach nastąpi pożegnanie obecnej Rady Parafialnej oraz zaprzysiężenie nowej na 5 letnią kadencję. Wszystkim biorącym udział w głosowaniu serdecznie dziękujemy, a wybranym członkom Rady życzymy Bożego błogosławieństwa w służbie Panu oraz w trosce o parafialną wspólnotę.
 8. Informujemy, że decyzją Ks. Abp Wiktora Skworca Ks. Jakub Orzechowski został skierowany do pracy w parafii Ducha Świętego w Rudzie Śląskiej - Czarnym Lesie. Natomiast w naszej parafii posługę podejmie neoprezbiter ks. Patryk Dawid. Obu księży polecamy pamięci modlitewnej. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej parafii.
 9. Dziękujemy Parafianom za liczny udział w uroczystościach Bożego Ciała, za publiczne świadectwo wiary w Chrystusa. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystej Mszy św. oraz procesji, składamy gorące Bóg zapłać.
 10. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego, można go nabyć w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę Eucharystyczną, za dar kolekty specjalnej także ten wpłacany na konto. Prośmy Pana o błogosławieństwo.

 

Inne:

 • W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
 • Ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00,
 • Młodzież zapraszamy w piątki, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.