Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na potrzeby archidiecezji. Przed kościołem zebrana zostanie diecezjalna zbiórka do puszek na rzecz - prowadzonego przez Caritas - Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  2. W tygodniu rozważania do Serca Pana Jezusa poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. Zapraszamy o godz. 18.00.
  3. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic, następnie na nabożeństwo i Mszę św.
  4. W środę zapraszamy Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo o godz. 17.45, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
  5. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie seniorów w salce.
  6. W czwartek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Duszpasterskiej Parafii.
  7. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu przypada także kolejna rocznica święceń kapłańskich Ks. proboszcza Józefa. O godz. 17.00 zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w intencji Jubilata. Pamiętajmy o nim także w swoich osobistych modlitwach.
  8. Także w sobotę w Szkole Muzycznej odbędzie się koncert KKS Big Bandu – muzyków z Hanoveru i uczniów Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara. Rozpoczęcie koncertu o godz. 17.00.
  9. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, do nabycia w zakrystii po Mszach św.
  10. Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za każdą życzliwość i okazywaną troskę oraz za złożone dziś ofiary, także te do puszek.
  11. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku, w bliskości z Chrystusem obecnym w świętych sakramentach.

Diecezjalne:

• Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Wydział Teologiczny liczy obecnie ok. 300 studentów. Pracownicy Wydziału i studenci serdecznie wszystkim dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na stronie internetowej Wydziału.
  • XXI Katowicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 31 lipca – 3 sierpnia br. Zapisy w parafii św. Anny na Nikiszowcu. Szczegóły na plakacie.
  • Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w dniach 29.06– 05.07 br. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Zapisy i informacje pod linkiem: https://tiny.pl/djjvt