Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus Chrystus jest Panem wszystkiego, to dlatego dokonywał cudów, które zadziwiały serca ludzi. Uspokojenie burzy na jeziorze z pewnością wywołało zdziwienie uczniów. Miejmy świadomość, że i w naszym życiu są takie burze, które jedynie Jezus potrafi uspokoić.

W dniu dzisiejszym pragniemy podziękować klerykowi  Szymonowi, który w środę kończy staż klerycki. Dziękujemy mu za czas służby we wspólnocie na Górnym i życzymy by Pani Piekarska wspierała codzienne poczynania, w dążeniu do kapłaństwa.

Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna, przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. Za Każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00. zapraszamy do salki wszystkich, którzy chcieliby należeć do grupy Żywego Różańca. Ze względu na braki w Różach, zmuszeni jesteśmy dokonać reorganizacji grup modlitewnych. Co miesiąc będą się też odbywały spotkania formacyjne. Przypominamy, że chętni podejmujący tę inicjatywę modlitewną, zobowiązani są do codziennego odmawiania dziesiątki różańca w określonej intencji i rozważania ustalonej tajemnicy różańcowej. Więcej na ten temat w Gazetce „Na Górnym”.
 3. W środę zapraszamy Grupę Apostolstwa Dobrej śmierci na nabożeństwo o godz. 17.45, następnie na Mszę św. o godz. 18.30 oraz na spotkanie formacyjne po Mszy.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie na spotkanie przy grillu.
 5. W piątek, w związku z kończącym się rokiem szkolnym, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 - uczniów ze szkoły Podstawowej nr 59, o godz. 9.00 – ze szkół artystycznych a o 10.00 - z Muzycznej Szkoły Podstawowej. Pół godziny przed Mszami zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy też, by w czasie wakacyjnego wypoczynku, towarzyszyła nam obecność Boga, by nie zaniedbywać uczestnictwa w Mszach św., przystępowania do sakramentów spowiedzi i Komunii św.
 6. Informujemy, że decyzją arcybiskupa Wiktora Skworca ks. Michał Stefan został skierowany do posługi duszpasterskiej w parafii Matki Bożej Częstochowskiej, w Jastrzębiu - Zdroju. Do naszej wspólnoty dołączy ks. Damian Szostok. Księży wikarych polecamy gorącej modlitwie.
 7. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego, w nim tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami.
 8. Bóg zapłać za wspólnotę Eucharystyczną, za okazywaną życzliwość oraz za dar kolekty specjalnej, także ten wpłacany na konto naszej parafii. Prośmy Pana o błogosławieństwo na rozpoczynający się tydzień.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Na parafialnej stronie internetowej są transmitowane wszystkie Msze św. i nabożeństwa.
 • IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Chorzowie ogłasza nabór do klas pierwszych. Na ósmoklasistów czeka 120 miejsc. Więcej informacji na stronie: curie.edu.pl oraz facebook.com/4.lo.chorzow

 

Diecezjalne:

 • Wydział Teologiczny UŚ planuje otwarcie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych Teologiczno-Katechetycznych (SPTK) oraz Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej (SPKP). Słuchaczami studiów mogą zostać nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci czterosemestralnych SPTK uzyskają kwalifikacje do nauczania religii w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach podstawowych i w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych) zaś absolwenci dwusemestralnych SPKP do nauczania religii w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych). Studia zostaną uruchomione od października 2021 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Wydziału Teologicznego UŚ: https://us.edu.pl/wydzial/wtl/studia-podyplomowe, w sekretariacie studiów u p. Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 32 356 90 56) lub u kierownika studiów ks. dr. hab. Romana Buchty, prof. UŚ ([email protected]; kom. 519 318 961).