Ogłoszenia duszpasterskie

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć ale jak podkreśla św. Paweł – „według wiary a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akty wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu królestwa Bożego w naszej codzienności.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na kontynuowanie prac remontowych. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 dyżurować będzie radca prawny.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Krąg Biblijny.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy Seniorów na Mszę św. a następnie na spotkanie do salki, na wykład p. Bogdana Pliszki pt. Migracje.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową.
 6. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci oraz młodzież, na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 7. W piątek zapraszamy na Mszę św. kończącą rok szkolny wszystkie dzieci, młodzież, wychowawców i nauczycieli. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 59 i Gimnazjum a o godz. 9.00 dla Szkół Artystycznych. Zachęcamy rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie i obozy do złożenia kierownictwu pisemnego oświadczenia aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, zwłaszcza udział w niedzielnej Mszy św.
 8. Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę „Śladami Świętych, zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką, odbędzie się w naszej parafii, w czwartek, o godz. 19.30.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o Bazylice Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze, miejscu, które warto odwiedzić aby nacieszyć oko i ducha. W małym Gościu niezbędnik kibica – terminarz mistrzostw świata oraz jak przejechać rowerem 600 km po pustyni?
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za wspólnotę modlitewną i złożone ofiary kolekty specjalnej. Niech Dobry Pan nam hojnie błogosławi.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną.