Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na dalsze prace remontowe w parafii. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do stopnia ołtarza, gdzie ks. neoprezbiter Łukasz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 3. W tygodniu rozważania do Serca Pana Jezusa poprowadzi Straż Honorowa naszej parafii. Zapraszamy o godz. 18.00.
 4. We wtorek zapraszamy Wtorkową Grupę Modlitewną na Mszę św. o godz. 18.30 a po niej na agapę do salki.
 5. W środę zapraszamy Grupę Ojca Pio na nabożeństwo o godz. 17.45, Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się tradycyjne spotkanie seniorów w salce.
 7. W piątek zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 – uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej a o godz. 9.00 - uczniów i nauczycieli szkół artystycznych. Będziemy dziękować Panu Bogu za mijający rok edukacyjny oraz prosić Go o błogosławieństwo na czas rozpoczynających się wakacji.
 8. W piątek, o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej Parafii.
 9. Na prośbę Ks. Ab. Adriana, w przyszłą niedzielę przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na rzecz - prowadzonego przez Caritas - Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które aktualnie wspiera ponad 9 tys. osób z 14 krajów, zapewniając profesjonalną pomoc psychologiczną, prawną, językową i finansową.
 10. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, do nabycia w zakrystii po Mszach św.
 11. Bóg zapłać za udział w Eucharystii, za wszelką życzliwość i złożony dar kolekty specjalnej także ten wpłacany na konto.

 

Diecezjalne:

 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Wydział Teologiczny liczy obecnie ok. 300 studentów. Pracownicy Wydziału i studenci serdecznie wszystkim dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na stronie internetowej Wydziału.
 • XXI Katowicka piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 31 lipca – 3 sierpnia br. Zapisy w parafii św. Anny na Nikiszowcu. Szczegóły na plakacie.