Ogłoszenia duszpasterskie

Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem oraz innymi ludźmi a nawet samym sobą. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas Mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami, z wiarą zwrócić się do Boga.

 

 1. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie osoby wybierające się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.
 3. W środę 13-go o godz. 19.30, zapraszamy na Mszę św. fatimską i modlitwę różańcową połączoną z procesją wokół kościoła.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku ojców Jezuitów z Mysłowic.
 5. W czwartek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Ekonomicznej Rady Duszpasterskiej.
 6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących z ofiar ze skarbonki.
 7. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na lipcową pielgrzymkę „Śladami Świętych, zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką, odbędzie się w naszej parafii, w dniu 21 czerwca (czwartek) o godz. 19.30.
 8. Parafia na Dolnym Tysiącleciu organizuje wyjazd do Częstochowy, na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Pielgrzymka odbędzie się 8 lipca br. Zapisy w kancelarii parafialnej na Tysiącleciu Dolnym lub telefonicznie (kontakt w naszej gazetce parafialnej).
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o planowanych pielgrzymkach Papieża Franciszka do Litwy, Łotwy i Estonii oraz refleksje po referendum, jak szybko Irlandia przestała być katolickim krajem?
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro, za wspólnotę modlitewną i złożone ofiary. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje. Niech Dobry Pan nam hojnie błogosławi.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną.
 • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
 • W soboty zapraszamy na spotkania:
  • Ministrantów o godz. 9.00
  • Dzieci Maryi o godz. 10.00
  • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00