Ogłoszenia duszpasterskie

 Zebrana dziś kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za każdą złożoną z serca ofiarę składamy Bóg zapłać.

  

 1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną.
 3. W czwartek przypada 40 rocznica pierwszej odprawionej Mszy św. w naszej parafii, sprawowanej na placu budowy w roku 1984. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do wstąpienia do kaplicy Bożego Miłosierdzia na chwilę osobistej modlitwy przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie oraz do uczestnictwa we Mszy św.
 4. Także w czwartek o godz. 18.30 sprawowana będzie Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Eucharystię a po niej na modlitwę różańcową i procesję wokół świątyni. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
 5. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się tradycyjne spotkanie seniorów w salce.
 6. W następny piątek 21-go czerwca, odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej Parafii.
 7. Radę duszpasterską natomiast zapraszamy w czwartek 27 czerwca. Już dziś prosimy wszystkich członków o zarezerwowanie czasu na te spotkania, które odbędą się po Mszy św. wieczornej.
 8. Od jutra przez najbliższy tydzień, w naszej parafii będzie pracował ks. Łukasz Porwit tegoroczny neoprezbiter. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Łukasza polecamy modlitwie i życzliwości parafian.
 9. Decyzją ks. Arcybiskupa Adriana Galbasa - od września w naszej parafii posługę wikarego obejmie ks. Mateusz Włosek. Ks. Mateusza również polecamy pamięci modlitewnej.
 10. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii, można jeszcze zapisać się na wyjazd Grupy Ojca Pio do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, który będzie miał miejsce w sobotę 15 czerwca Szczegóły w gablocie.
 11. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, do nabycia w zakrystii po Mszach św.
 12. Bóg zapłać za dar wspólnotowej modlitwy, za złożone ofiary i każdą życzliwość. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna na kontynuację prac remontowych. Ze stolika i od ministranta można odebrać deklarację na ten cel. Prośmy dobrego Pana o błogosławieństwo i wsparcie we wszystkich poczynaniach, które czekają nas w nadchodzącym tygodniu.

 

Inne parafialne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy dzieci na spotkania: w sobotę o godz. 9.00 – ministrantów, o godz. 10.00 – Dzieci Maryi, w piątek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie młodzieży.
 • Trwają zapisy do Róży Różańcowej św. Jana Pawła II. Osoby chętne mogą zgłosić się do kancelarii w godzinach urzędowania.

 

Diecezjalne:

 • XVI Msza św. na wodzie odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca o godz. 12.00, w malowniczej scenerii terenów zielonych Fundacji Elektrowni Rybnik, ul. Podmiejska 43. Na Mszy św. będzie obecny ks. abp Adrian Galbas oraz ks. bp Andrzej Iwanecki z diecezji gliwickiej.
 • Konferencja "Błogosławieni męczennicy ks. Józef Czempiel i ks. Emil Szramek „żołnierze wielkiej sprawy Bożej” w 25. rocznicę beatyfikacji" odbędzie się w środę 12 czerwca w Bazylice Piekarskiej.
 • 43 Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji trzeźwości i odnowy moralnej na Jasną Górę odbędzie się 15/16 czerwca br.
 • Ruszyły zapisy do nowej edycji studium Doradców Życia Rodzinnego! Szczegóły i zapisy na stronie: https://centrum.katowice.pl/studium-zycia-rodzinnego/
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach rozpoczyna nabór na studia teologiczne i nauki o rodzinie oraz studia podyplomowe. Nową propozycją są studia podyplomowe poświęcone opiece senioralnej. Wydział Teologiczny liczy obecnie ok. 300 studentów. Pracownicy Wydziału i studenci serdecznie wszystkim dziękują za modlitwę i wsparcie materialne. Szczegółowe informacje o ofercie studiów dostępne są na stronie internetowej Wydziału.
 • "Marsz Dla Życia i rodziny” odbędzie się w Katowicach dnia 16 czerwca br. pod hasłem: „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny”. Udział całych rodzin w tym marszu będzie ukazaniem piękna i radości jaka płynie z rodziny oraz szacunku do życia każdego człowieka od poczęcia aż do śmierci.  Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. o 12:00 w Archikatedrze, po niej odbędzie się marsz zakończony "Piknikiem Rodzinnym" w Parku Kościuszki z atrakcjami dla całej rodziny. Szczegóły wydarzenia na profilu katowickiego marszu na Facebooku.