Zgromadził nas Chrystus, który pragnie swoją mocą, płynącą ze słuchania Słowa Bożego i uczestnictwa w Jego Ciele, umocnić nas w walce ze złem, które jest w nas i wokół nas. Tylko On, który sam zwyciężył wszelkie zło, jest wstanie ocalić nas: biednych, słabych, grzesznych i rozbitych.

Witamy w naszej wspólnocie ks. neoprezbitera Artura Sówkę, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszach św. ks. Artur będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa. Polecamy go pamięci modlitewnej.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, z procesją teoforyczną. W tygodniu do piątku włącznie nabożeństwa będą odprawiane o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie sympatyków Radia Maryja.
  3. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z prezenterem Radia Silesia Markiem „Biesiadnym” Malarzem.
  4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.30 sprawowana będzie w intencji Straży Honorowej, która odnowi swoje ślubowanie. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie tej grupy w salce.
  5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, z tej okazji o godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  6. W niedzielę 13-go przypada w naszej parafii dzień, w którym co roku w sposób szczególny adorujemy Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Jest to pamiątka pierwszej odprawionej Mszy św. w naszej parafii, która sprawowana była przy prowizorycznym ołtarzu na placu budowy w roku 1984. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do wstąpienia do kaplicy Miłosierdzia na chwilę osobistej modlitwy, do dziękczynienia za lata minione naszej parafialnej wspólnoty.
  7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 20.30 będzie Mszą św. sprawowaną ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po niej zapraszamy na różaniec fatimski i procesję wokół świątyni.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Odbędzie się ona 19 czerwca. Wyjazd o godz. 7.00. Koszt 40zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii do następnej niedzieli.
  9. Polecamy gazetkę „Na Górnym” w niej artykuł mówiący o tym, jak księża wspominają święcenia kapłańskie. Polecamy również nowy numer Gościa Niedzielnego.
  10. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za okazywaną troskę i życzliwość, za złożone dzisiaj ofiary, które przekazane będą na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  11. Prośmy Pana aby błogosławił nam na nadchodzący tydzień.

• W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • We wtorki zapraszamy na modlitwę wtorkową o godz. 19.15
  • W soboty o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów a o godz. 10.00 zapraszamy Dzieci Maryi.
  • W piątki zapraszamy młodzież na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkanie.
  • Na parafialnej stronie internetowej są transmitowane wszystkie Msze św. i nabożeństwa.

Diecezjalne:

• Wydział Teologiczny UŚ planuje otwarcie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych Teologiczno-Katechetycznych (SPTK) oraz Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej (SPKP). Słuchaczami studiów mogą zostać nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci czterosemestralnych SPTK uzyskają kwalifikacje do nauczania religii w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach podstawowych i w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych) zaś absolwenci dwusemestralnych SPKP do nauczania religii w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych). Studia zostaną uruchomione od października 2021 roku. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Wydziału Teologicznego UŚ: https://us.edu.pl/wydzial/wtl/studia-podyplomowe, w sekretariacie studiów u p. Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 32 356 90 56) lub u kierownika studiów ks. dr. hab. Romana Buchty, prof. UŚ ([email protected]; kom. 519 318 961).
  • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na kolejną edycję Lectio Magistralis Internationalis „Braterstwo jako zasada polityczna: implikacje dla stosunków międzynarodowych” odbędzie się na platformie Zoom.us w piątek 11 czerwca br. w godz. 13–16. Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1jzi9Nf2jsOExV7xOVMcxvBoVue4ZaOUAedh729QSkZ8/viewform?edit_requested=true&fbclid=IwAR33cWUjMF1TgkafPVS8bm_iMpOUK31mW-E4MYXkUHeembGJeTp84VnEGto.
  • Twórcy Teatru Franciszka oraz parafia Mariacka w Katowicach zapraszają na projekt multimedialny pt. „Śródmiejskie kapliczki”. Projekt zostanie wystawiony na Placu Ks. E. Szramka w Katowicach, przy kościele Mariackim w niedzielę 13 czerwca br. w godz. 13–18.