Rozpoczęliśmy Wielki Post. Przed nami czas pogłębionej modlitwy i pokuty, który ma nam pomóc w nawróceniu. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi dziś do nas Jezus. Niech te słowa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia.

Dzisiejsza kolekta przekazana zostanie jako jałmużna postna. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie ks. Marcin Dietrich, wikary z parafii Świętego Józefa Robotnika w Katowicach Józefowcu.
  2. W związku z przypadającą w dniu dzisiejszym Niedzielą Trzeźwości, zachęcamy do wypełnienia deklaracji trzeźwości i abstynencji w intencji uzależnionych. Wszystkie deklaracje wpisane zostaną do parafialnej księgi trzeźwości.
  3. Także dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne, będziemy adorować Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w dniu dzisiejszym, przez cały poniedziałek i wtorek. W gablocie umieszczony został plan adoracji z podziałem na bloki. Zachęcamy wszystkich parafian do chwili osobistej modlitwy.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z podologiem - panią Agnieszką Radło.
  6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.
  7. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy w piątek na godz. 16.00, pozostałych parafian na godz. 17.45.
  8. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu.
  9. Bóg zapłać za dar modlitwy, za złożone świadectwo trzeźwości i abstynencji oraz za złożone ofiary jałmużny postnej. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych w podziemiach naszej świątyni. Polecamy ją ofiarności parafian. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje. Prośmy Boga o błogosławieństwo, o dobre i owocne przeżycie czasu wielkiego postu.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • scholę dziecięcą w soboty o godz. 9.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

• Przypominamy, że jest możliwość zapisania dzieci w wieku ok. 11 – 14 lat na darmowe zajęcia z języka angielskiego. Lista jest dostępna w zakrystii.
  • Parafia św. Józefa w Załężu organizuje autokarową pielgrzymkę na Litwę (Wilno – Troki – Kowno) w dniach od 31 maja do 3 czerwca. Koszt 780 zł. Szczegółowy program dostępny w gablotkach/na stronie internetowej? Zapisy w kancelarii parafialnej w Załężu w godzinach urzędowania.
  • Zespół Katolickich Szkół Ogólnokształcących im. Bł. Emila Szramka w Katowicach zaprasza na dzień otwarty 16 marca w godzinach od 10.00 do 13.00. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  • Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kard. Prymasa Augusta Hlonda w Chorzowie zaprasza na Dzień Otwarty 15 marca w godzinach od 14.00 do 18.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • 11 marca 2019 roku o godz. 00 w sali koncertowej POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach ul. Ułańska 7b odbędzie się koncert duetuMagduś”, organizowany w ramach  Warsztatów Saksofonowych.