Dziś zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na spłacenie ostatniej raty za pompę ciepła. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu jest to niedziela trzeźwości. Z tyłu świątyni można wypisać deklaracje trzeźwości i abstynencji, zostaną one wpisane do parafialnej Księgi Trzeźwości.
  2. Dziś rozpoczynamy 40. godzinne Nabożeństwo, które potrwa do wtorku włącznie. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Można uczynić to wg planu z podziałem na bloki, lub w dogodnym dla siebie czasie. Polecajmy Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie czas wielkopostnej pokuty i przemiany naszych sumień.
  3. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę o dar ewangelizowania, pt. „Patrzę na Jezusa głoszącego Ewangelię”.
  5. W środę o godz. 17.45 zapraszamy Grupę Ojca Pio na nabożeństwo, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
  6. W czwartek o godz. 10.00 tradycyjnie spotkanie seniorów w salce.
  7. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową.
  8. W piątek o godz. 17.45 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
  9. Przypominamy o liturgii w kościołach stacyjnych, gdzie każdego dnia Wielkiego Postu, odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź Msza św. z homilią na temat „Błogosławieni Miłosierni”. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej. W zakrystii można odebrać paszporty, do których wbijane będą pieczątki kościołów stacyjnych.
  10. Zbiórka osób wyjeżdżających w sobotę 24 lutego na Wielkopostny Dzień Skupienia do Ornontowic, będzie miała miejsce przy naszym kościele o godz. 8.45, wyjazd o godz. 9.00.
  11. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa. Jest też Gość Extra – z Pasją w cenie 14 zł. zapraszamy do zakrystii.
  12. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za okazywane dobro. Dziękujemy za złożone ofiary kolekty specjalnej, także te wpłacane na konto. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie jałmużna postna a przed kościołem do puszek - zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Prośmy Pana, by błogosławił nam na czas modlitwy, postu i jałmużny.

Diecezjalne

1. Dziecięcy Festiwal Piosenki religijnej dbędzie się 27 kwietnia 2024 r. (sobota), o godz. 10:00 w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach – Kostuchnie. Hasło festiwalu: Amen, jak Maryja! Regulamin i zgłoszenia: https://parafiakostuchna.pl/festiwal
  2. We wszystkie soboty Wielkiego Postu odbędzie się Droga Krzyżowa na Kalwarię piekarską. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 10.00 w bazylice Imienia NMP i św. Bartłomieja Ap. w Piekarach Śląskich, następnie z Rajskiego Placu (obok bazyliki piekarskiej). Rozważania i wspólna modlitwa: 24.02.2024 r. w intencji chorych i cierpiących; 02.03.2024 r. w intencji rodzin; 09.03.2024 r. w intencji dzieci i młodzieży; 16.03.2024 r. o ducha pokuty; 23.03.2024 r. o nowe powołania do służby w Kościele
  3. Archidiecezjalny Dom Hospicyjny im. Św. Jana Pawła II w Katowicach, prosi o wsparcie w ramach rozliczania 1,5% podatku. KRS: 0000538412.
  4. V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100.rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024. Szczegóły w gablotce.
  5. Archidiecezjalna Poradnia Psychologiczna PRZYSTAŃ zaprasza na warsztaty: lęku i o tym jak sobie z nim radzić; „Małżeństwo – dożywocie za miłość.” - dla narzeczonych i młodych małżeństw; „Teściowie – rodzinny kogel-mogel. Jak żyć?!” – dla teściowych i teściów; - „Trening terapeutyczno – rozwojowy” – dla wszystkich chcących zatroszczyć się o swoją psychikę. Szczegóły na stronie Poradni: www.przystan-poradnia.pl
  1. Organizowane przez diakonię życia rekolekcje dla młodych „Jak mądrze rozwijać siebie i budować głębokie więzy” odbędą się w Częstochowie w dniach 8 – 10 marca 2024. Szczegóły na stronie internetowej - REKOLEKCJE DLA MŁODYCH- Link do zapisu https://forms.gle/xrBTu2r6pdDDfp7T7