Ogłoszenia duszpasterskie

Rozpoczynamy Adwent, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, czasu pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rozpoczynamy nią nowy rok liturgiczny. Jest to także Niedziela Trzeźwości, zachęcamy do wypełnienia deklaracji i podjęcia trudu trzeźwości i abstynencji. Osoby, które uczestniczą we Mszy św. poprzez transmisje internetowe, mogą złożyć taką deklarację wysyłając maila na adres parafii.
 2. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
 3. Rozpoczęliśmy sprawowanie Mszy św. „kolędowych”. Zapraszamy w przyszłą sobotę o godz. 16.00 mieszkańców bloku Tysiąclecia 86 natomiast w niedzielę godz. 16.00 mieszkańców bloku Tysiąclecia 86a.
 4. Zachęcamy do głębokiego przeżywania czasu adwentu. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną roraty dla dzieci odbędą się w łączności internetowej. Najmłodszych zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00. Roraty odbędą się pod hasłem „Eucharystia wielka tajemnica naszej wiary”. Opowiemy też o wielu ciekawych rzeczach dotyczących sprawowania Eucharystii.
 5. Dorosłych zapraszamy na roraty do kościoła i poprzez transmisje internetowe w poniedziałki o godz. 18.30 i soboty o godz. 8.00.
 6. Młodzież swoje Msze roratnie będzie przeżywać w piątki o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich młodych zwłaszcza osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania.
 7. W piątek z okazji wspomnienia św. Barbary o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji górników i ich rodzin oraz wszystkich którym patronuje św. Barbara.
 8. W sobotę o godz. 19.30, zapraszamy na czuwanie modlitewne, z udziałem scholi. Będziemy śpiewać psalmy z Liturgii Godzin.
 9. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca, zachęcamy do sakramentu pokuty. W czwartek po roratach dla dzieci zapraszamy na Godzinę Świętą, w piątek o 17.45 na nabożeństwo pierwszopiątkowe a w sobotę o 12.00 - na Mszę św. w intencji Ojczyzny.
 10. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewne Straż Honorową.
 11. Chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. przed świętami, w sobotę 19-go grudnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.
 12. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w prezbiterium umieszczona została choinka. Osoby chętne mogą zabrać z niej bombkę a w zamian za to pod choinką złożyć paczkę dla potrzebujących dzieci. Fundacja Małych Stópek – jako organizator akcji „Paczuszka dla Maluszka” wskazała nam dwie placówki w Katowicach, którym postaramy się pomóc:
 • Hospicjum  Cordis przy ul. Teofila Ociepki 2,
 • Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza  przy ul. Leopolda 1.

Ponieważ wskazane nam ośrodki sprawują opiekę nad różnymi dziećmi zwracamy się  z prośbą o zapoznanie się jakiego rodzaju artykuły są im potrzebne. Prosimy też pakować je w taki sposób, aby można było określić  do którego ośrodka mają trafić. Można użyć torby na prezenty, albo np. opisać zawartość paczki, co ułatwi skierowanie jej pod właściwy adres.

Obie placówki nie zgłosiły zapotrzebowania na odzież i zabawki, prosimy o uszanowanie ich woli. Szczegóły przy choince, w gablotce, gazetce i stronie internetowej.

 1. Informujemy, że przedsionek kościoła w najbliższym czasie będzie zamknięty, w miejscu tym od strony zewnętrznej będzie można nabyć opłatki świąteczne i świece caritas. Prosimy o zachowanie bezpiecznego dystansu, by zadbać o zdrowie nabywających jak i rozprowadzających te artykuły.
 2. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim bezpłatny dodatek - kalendarz na 2021 rok, z wizerunkami świętych.
 3. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za okazywaną życzliwość i troskę o świątynię. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na Papieską Fundację „Pomoc Kościołowi na wschodzie”.
 4. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas adwentowego oczekiwania.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 • w czwartki o godz. 17.45 zapraszamy na Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego.
 • We wtorek zapraszamy na Modlitwę wtorkową o godz. 17.45.
 • Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.
 • Przypominamy, że ze względu na kolejne ograniczenia związane z pandemią, w naszym kościele równocześnie może przebywać 45 osób, pozostali chętni mogą uczestniczyć w Eucharystii pod zadaszeniem przed kościołem. Prosimy o zajmowanie miejsc w ławkach oznaczonych kartkami, lub na wystawionych krzesłach.
 • POTRZEBNE OSOCZE od osób, które przechorowały Covid-19 lub przeszły zakażenie bezobjawowe, są w wieku 18 – 65 lat, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe. Musi upłynąć czas 28 dni od zakończenia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji.

Prosimy o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Tel.: 726 227 229,  607 619 718,  607 678 519,  32/2087419, mail: [email protected]