Ogłoszenia duszpasterskie

 Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na opłacenie rachunków za media. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Zachęcamy do jego głębokiego i owocnego przeżycia. Czuwajmy na modlitwie i ufnie oczekujmy.
 2. Z tyłu kościoła tradycyjnie można złożyć deklarację trzeźwości i abstynencji. Podjęte wyrzeczenia ofiarujmy w intencji uzależnionych od nałogów.
 3. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
 4. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie. Dzieci od wtorku do czwartku o godz. 18.30 oraz w niedzielę o 10.30, młodzież w piątek o godz. 18.30, po Mszy św. będzie czuwanie adwentowe prowadzone przez młodzież, natomiast dorosłych zapraszamy codziennie o 18.30.
 5. W poniedziałek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas 3. przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
 6. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę oczekiwania pt.. „Wszyscy jesteśmy dziełem rąk Twoich”.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy na Godzinę Świętą.
 8. W czwartek o 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 9. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową.
 10. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia odprawimy Mszę św. o godz. 12.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla Parafian, dar wiary i nawrócenia oraz o dar pokoju. W tym dniu zostanie zebrana kolekta na potrzeby parafii.
 11. W piątek swoje święto obchodzą także Dzieci Maryi, o godz. 17.00 zapraszamy tę grupę wraz z rodzicami i całymi rodzinami na Mszę św., z uroczystym ślubowaniem.
 12. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną, zapisy w kancelarii i zakrystii.
 13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
 14. Od dziś, po Mszach św. niedzielnych i w sobotę po wieczornej Mszy św., w podziemiach kościoła, można nabyć świece caritasowe oraz świąteczne opłatki. Są także dostępne w godzinach urzędowania kancelarii.
 15. Rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. W następny weekend odwiedzimy mieszkańców bloku przy ul. Ułańskiej 5 (w sobotę górna połowa bloku, a w niedzielę dolna).
 16. Informujemy, że ze względu na odwiedziny kolędowe, spowiedź św. w soboty wieczorem będzie miała miejsce od godz. 18.00.
 17. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, i nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 18. Bóg zapłać za dar wspólnotowej modlitwy, za wszelką życzliwość i złożony dziś dar pieniężny. W niedzielę za tydzień przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 19. Prośmy Pana by hojnie nam błogosławił na rozpoczynający się czas adwentu.

 

Inne parafialne:

 

 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy na spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych:

- w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów

- w sobotę o godz. 10.00 – Dzieci Maryi,

- w piątek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie młodzieży.

 

Diecezjalne:

- Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli miasta Katowice i okolic odbędzie się w czwartek 14 grudnia br. o godz. 16.00 w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego (ul. Wita Stwosza 17a) dzień skupienia dla nauczycieli oraz pracowników oświaty Katowic i okolicznych miejscowości.

- Adwentowy Dzień Skupienia dla prawników oraz ich rodzin odbędzie się w III Niedzielę Adwentu - 17 grudnia w kaplicy Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

godz. 9:00 - okazja do spowiedzi św.;

godz. 9:30 - Msza św. z homilią dla prawników.

- Adwentowe spotkanie dla osób, które utraciły dziecko odbędzie się 9 grudnia o godz. 16:00 w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

- Adwentowe skupienie dla kobiet z Moniką Gomułką odbędzie się w sobotę 16 grudnia w Bełku.