Ogłoszenia duszpasterskie

Rozpoczynamy Adwent. To kolejny okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia. Całe nasze życie jest Adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Uważajcie, czuwajcie bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać w szale przedświątecznych zakupów i podczas tworzenia miłej świątecznej atmosfery. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.

Witamy w naszej parafii ks. proboszcza Mariana Neugebauera, który wygłosi Słowo Boże i zbierze kolektę na budowę świątyni św. Jana Pawła w Pszczynie.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. O godz. 15 zapraszamy na Nabożeństwo Adwentowe. W salce nr 2 można nabyć poświęcone opłatki i świece „Wigilijne Dzieło Caritas”. Można też nabyć dzieciątka, z których dochód przeznaczony będzie na misje.
 2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trzeźwości, zachęcamy do wpisania się do parafialnej księgi trzeźwości.
 3. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach św. Roratnich: dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00, młodzież w piątki o godz. 18.30 a dorosłych w poniedziałki o godz. 18.30 i soboty o godz. 8.00. W ramach Rorat będzie funkcjonował tzw. „Bank dobroci”. Do kosza umieszczonego w prezbiterium będzie można przynosić słodycze, książki, zabawki, owoce i itp. Na koniec każdej Mszy św. Roratniej wśród uczestniczących dzieci będą losowane nagrody.
 4. Dzisiaj po Mszach św. serdecznie zapraszamy do podziemi kościoła, gdzie można zaopatrzyć się w słodkie wypieki naszych parafian i w ten sposób wesprzeć zakup nagród na rodzinny turniej lotek, który odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Zapisy 3-osobowych drużyn przyjmowane są dzisiaj w zakrystii. Przy zapisach należy uiścić wpisowe w wysokości 5 zł od drużyny.
 5. W poniedziałek z okazji wspomnienia św. Barbary, zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny na Mszę św. o godz. 9.00.
 6. W tym dniu o 17.00 zapraszamy do salki na spotkanie sympatyków Radia Maryja a o 19.00 odbędzie się pierwsza nauka przedślubna.
 7. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na zajęcia z języka angielskiego.
 8. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. W tym dniu o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. Dzieci Maryi i ich rodziny.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych w salce nr 2 odbędzie się kiermasz świąteczny przygotowany przez dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego.
 10. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Wrocławia w czwartek 14 grudnia br. w programie zwiedzanie Panoramy Racławickiej i niezapomniana wieczorna wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym na wrocławskim rynku. Szczegóły w gazetce parafialnej.
 11. W dniu 13 stycznia organizujemy w naszej parafii coroczną zabawę karnawałową dla dorosłych. Jak zawsze zapewniamy wspaniałą zabawę oraz pyszne domowe jedzenie. Zapisy przyjmowane są w zakrystii do 7 stycznia. Koszt od pary to 140 zł. Serdecznie zapraszamy.
 12. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie. W przyszłą sobotę odwiedzimy mieszkańców górnej połowy bloku przy ul. Ułańskiej 7 a w przyszłą niedzielę dolnej połowy tego bloku. Za każde otwarte drzwi dziękujemy.
 13. Informujemy, że w dniu 29 grudnia odbędzie się kolejna edycja koncertu: „Betlejem w Spodku”. Całkowity dochód z tego przedsięwzięcia wspiera akcję „Głodnych nakarmić”. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł można nabyć w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.
 14. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. artykuł „Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety?” – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie.
 15. Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za złożone dzisiaj ofiary wspierające parafię w Pszczynie. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Niech Dobry Pan błogosławi nam na czas dzisiejszego świętowania i na czas Adwentu.

 

Inne:

 • W niedziele po Mszach św. dopołudniowych czynna jest biblioteka parafialna;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • We wtorki zapraszamy na Modlitwę Wieczorną o godz. 19.15
 • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
 • W soboty zapraszamy na spotkania:
  • Ministrantów o godz. 9.00
  • Dzieci Maryi o godz. 10.00
  • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00
 • Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę „Śladami świętych” do Włoch w dniach od 08 do 16 lipca 2018r. Szczegóły pielgrzymki umieszczono na plakacie w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
 • Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza dziękujemy ministrantom za ich ofiarną służbę i gorliwość. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórki o godz. 9.00. Jedną z wyjątkowych pamiątek wspomnianego święta, jest Tablo Służby Liturgicznej naszej parafii. Możemy je oglądać w gablotkach przed kościołem. Poprzednie zostało wykonane za czasów ks. Krzysztofa Nowrota i również jest zamieszczone w gablotce. Osoby pragnące mieć pomniejszone tablo na pamiątkę, mogą je nabyć w zakrystii.