Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś zebrana zostanie kolekta na zapłacenie rachunku za prąd. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Zachęcamy do jego głębokiego i owocnego przeżycia. Czuwajmy na modlitwie i ufnie oczekujmy.
 2. Z tyłu kościoła tradycyjnie można złożyć deklarację trzeźwości i abstynencji. Podjęte wyrzeczenia ofiarujmy w intencji uzależnionych od nałogów.
 3. Dziś godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
 4. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na Msze św. roratnie. Dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30, młodzież w piątek o godz. 18.30 a dorosłych codziennie o 18.30.
 5. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic a następnie na Mszę św. o godz. 18.30.
 6. W poniedziałek o godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 7. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną – pierwsze rozważanie adwentowe pt. „Nocny złodziej”. Prosimy zabrać ze sobą coś do pisania.
 8. Zachęcamy do włączenia się w służbę liturgiczną poprzez posługę lektorów i psalmistów. Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się w środę. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18:30, a po niej spotkanie w salkach. Wszyscy lektorzy oraz osoby zainteresowane mogą zapoznać się z materiałami, które dostępne są z tyłu kościoła oraz z nową listą w zakrystii.
 9. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do odnowienia więzi z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. W czwartek o godz. 17.30 odbędzie się Godzina Święta. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, pół godziny przed Mszą św. zapraszamy do spowiedzi. Młodzież zapraszamy do sakramentu pokuty w piątek od godz. 18.00 a następnie na Mszę św. o godz. 18.30.
 10. W piątek o godz. 10.00 zapraszamy Seniorów i chorych Parafian na Mszę św. z udzielaniem sakramentu chorych a w sobotę o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny oraz o dar pokoju.
 11. Także w sobotę z okazji wspomnienia św. Barbary o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. górników i ich rodziny.
 12. Informujemy, że w grudniu osoby starsze i chore odwiedzimy z przedświąteczną spowiedzią i Komunią św. w sobotę 17 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 13. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 14. W przedsionku kościoła po Mszach św. niedzielnych, można nabyć świece caritas i świąteczne opłatki. Dostępne są także w Kancelarii w godzinach urzędowania.
 15. Także Dzieci Maryi rozprowadzają ozdoby świąteczne. Złożone na ten cel ofiary pozwolą na wyjazdy wspólnotowe grupy.
 16. Rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe. W następną sobotę odwiedzimy mieszkańców bloku przy ul. Tysiąclecia 86, natomiast w niedzielę przy ul. Tysiąclecia 86A.
 17. Informujemy, że ze względu na odwiedziny kolędowe spowiedź św. w soboty wieczorem będzie miała miejsce od godz. 18.00.
 18. Wraz z adwentem rozpoczynamy akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Paczki dla Hospicjum Cordis i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bogucicach, prosimy składać pod choinką w prezbiterium. Zachęcamy do zabierania pamiątkowych bombek.
 19. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarza Ojca Oblata Arkadiusza Sędzielowskiego, który wygłosi Słowo Boże a przed kościołem będzie rozprowadzać kalendarze misyjne na rok 2023.
 20. Dziś można się jeszcze zapisać na wyjście do kina na film pt. "Prorok". Seans odbędzie się w poniedziałek w Cinema City w galerii Silesia City Center, o godz. 16.30 Koszt biletu to 13 zł.
 21. Już dzisiaj zapraszamy nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, na Adwentowy Dzień Skupienia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, w czwartek, 8 grudnia. W programie spowiedź, Msza św., konferencja i poczęstunek. Szczegóły na plakacie i ulotkach z tyłu kościoła.
 22. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i nowy numer Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.
 23. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za wszelką życzliwość i złożone dzisiaj ofiary.  W przyszłą niedzielę przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Prośmy Pana aby pobłogosławił nam na czas adwentowego oczekiwania.

 

Inne:

 • W sobotę, 17 grudnia, o godz. 17.00 w naszej parafii odbędzie się modlitwa różańcowa, która transmitowana będzie przez program 3 Telewizji Polskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Informujemy, że powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30. Po Mszy św. na spotkania do salki.

 

Parafia w Katowicach-Dębie zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 7-15.08.2023r. Na trasie pielgrzymki: Bari, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Manopello, Lanciano, Neapol, Pompeje. Zapisy: dab@katowicka lub  32/254-70-28 lub fara-dab.pl lub w kancelarii parafialnej przy ul. Chorzowskiej 160 (pn, śr, pt 8:30-10:00; wt i czw 15:00-18:00).