Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności – takie wezwanie słyszymy dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu. Jezus przyjdzie niebawem, choć nie wiemy kiedy. Niech udział we Mszy św. wypełni nas pragnieniem spotkania z Chrystusem. Rozpoczynający się okres Adwentu ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu na Jego przyjście. Czuwajmy zatem, aby ta chwila nas nie zaskoczyła.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent – czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trzeźwości, z tyłu kościoła można wypełnić deklarację trzeźwość i abstynencji, zostaną one wpisane do parafialnej księgi trzeźwości. Za każde świadectwo złożone w intencji uzależnionych składamy Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.
  3. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Mszach św. Roratnich: dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 17.00, młodzież w piątki o godz. 18.30 a dorosłych w poniedziałki o godz. 18.30 i soboty o godz. 8.00. Jak co roku w ramach Rorat będzie funkcjonował tzw. „Bank dobroci”. Do kosza umieszczonego w prezbiterium będzie można przynosić słodycze, książki, zabawki, owoce i itp. Na koniec każdej Mszy św. Roratniej wśród uczestniczących dzieci, będą losowane nagrody. Za każdy złożony upominek składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Przed kościołem młodzież oazowa będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarę kalendarze na 2020 rok. Zawierają one zdjęcia z wydarzeń grup młodzieżowych i dziecięcych działających w naszej parafii.
  5. Oazowicze zapraszają także do podziemi kościoła, jest tam kawiarenka, można wypić kawę, herbatę, zjeść ciastko. Ofiary będą przeznaczone na wyjazd młodzieży.
  6. Do salki nr 3 zapraszamy na wystawę malarską „Śląskie klimaty” autorstwa p. Henryka Blaut, naszego parafianina.
  7. W podziemiach kościoła można nabyć poświęcone opłatki i świece „Wigilijne Dzieło Caritas”.
  8. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie sympatyków Radia Maryja.
  9. W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy 3a.
  10. W środę z okazji wspomnienia św. Barbary, zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny na Mszę św. o godz. 9.00.
  11. W tym dniu po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie nauczycieli, wychowawców i pedagogów także emerytowanych.
  12. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie mikołajkowe, projekcję filmu.
  13. Także w czwartek o godz. 19.15 zapraszamy rodziców ministrantów na spotkanie do salki.
  14. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty, udziału w nabożeństwach i Mszach św. W sobotę od godz. 10.00 – 12.00 zapraszamy do cichej adoracji Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 12.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.
  15. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 15.30 a następnie na Msze św. szkolną o godz. 16.00. Młodzież, w sposób szczególny tę przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz. 18.00 a na Mszę św. w piątek o godz. 18.30., po niej na spotkanie do salki.
  16. Informujemy, że w grudniu chorych i starszych parafian odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w sobotę przed świętami tj. 21-go grudnia. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii w godzinach urzędowania.
  17. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pamiętajmy o Godzinie Łaski, która trwa od 12.00 do 13.00. Jest to czas szczególnych łask, które możemy wypraszać za pośrednictwem Maryi Niepokalanej.
  18. W tym dniu Dzieci Maryi i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. ze ślubowaniem o godz. 10.30.
  19. Dziś rozpoczynamy odwiedziny kolędowe w bloku Tysiąclecia 86A, w najbliższy weekend odwiedzimy mieszkańców bloków Tysiąclecia 90 i 84. Bóg zapłać za otwarte drzwi i okazywaną życzliwość.
  20. W zakrystii można nabyć bilety na kolejną edycję koncertu „Betlejem w Spodku”. Wydarzenie to odbędzie się 28 grudnia o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie. Do biletu dołączona jest płyta CD z kolędami zarejestrowanymi w ubiegłych latach. Cena biletu 50zł.
  21. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim początek adwentowego cyklu „Pan jest blisko” oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo.
  22. Bóg zapłać za dar modlitwy, wszelką życzliwość i złożone ofiary. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na Fundację „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas adwentowego oczekiwania.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną;
  • W czwartki od godziny 17.00 – 20.00 zapraszamy do salki na kurs pisania ikon.

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • Scholę Dziecięcą w piątki o godz. 17.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.
  • Schola parafialna dorosłych zaprasza chętnych do śpiewania w adwencie i na pasterce. Próby w środy o godz. 17.30 w salce.

• Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół katowickich w czwartek 12 grudnia, w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym. W programie: okazja do spowiedzi, Konferencja dr. Jacka Kurka, Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka i spotkanie przy stole.

• Parafia św. Józefa w Załężu organizuje w dniach 11-15 czerwca 2020 r. pielgrzymkę na Ukrainę oraz od 3-9 sierpnia 2020 r. pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowe informacje oraz program dostępny na stronie internetowej parafii w Załężu (zaleze.archidiecezja.katowice.pl zakładka Strona główna->Aktualności). Zapisy w kancelarii parafialnej w Załężu, telefonicznie lub mailowo.