Wtorkowa Grupa Modlitewna

Modlitwa jest fundamentem chrześcijańskiego życia, na którym należy budować relację do Boga. Modlitwa bowiem, wbrew wszelkim pozorom jest rozmową – rozmową między człowiekiem a Panem Bogiem. Ponieważ tak jak nie da się dobrze poznać i zrozumieć drugiego człowieka bez spotykania się z nim i bez rozmowy, tak Boga nie można poznać nie spotykając się z Nim i nie rozmawiając właśnie na modlitwie.

Niestety czas, którego nieustannie nam brakuje w trakcie nawału codziennych obowiązków i który nieubłaganie ucieka, często nie daje nam szansy na znalezienie w ciągu dnia chwili na pobycie sam na sam z Bogiem. Ciągle śpieszymy się, aby ze wszystkim zdążyć, podejmujemy kolejne trudne decyzje, targani różnymi wątpliwościami…

Modlitwa wieczorna to czas, w którym Pan Bóg mówi: „Zatrzymaj się! Zostaw na chwilę za sobą wszystko, co Cię otacza, cały ten zabiegany świat, nawał obowiązków i przyjdź do Mnie. Chcę dać ci odpoczynek w cieniu Moich skrzydeł. Nie musisz przynosić Mi żadnych drogich podarunków, nie musisz przychodzić pięknie wystrojony, właściwie nie musisz nic robić – wystarczy byś był. Przynieś Mi jedynie Twoje serce, razem zatrzymamy się nad tym, co ono kryje. Powierz Mi Twoje troski, obowiązki, zadania, a sprawię, że przestaną być dla Ciebie ciężarem nie do uniesienia, byś mógł je wypełniać z radością. Mów mi o sobie, abym mógł pomóc Ci odkryć samego siebie. Mów mi o swoich troskach i problemach, razem znajdziemy rozwiązanie. Mów Mi o swoich wątpliwościach, spróbuję je rozwiać… Mów do Mnie, bo Ja chcę Cię słuchać…

Sam też pragnę mówić do Ciebie… Jest tak wiele rzeczy, o których chciałbym Ci powiedzieć, ale nigdy nie zdążę, bo ciągle się śpieszysz nie dając Mi dojść do głosu… Dlatego czekam na Ciebie tutaj, na ołtarzu, ukryty w Najświętszym Sakramencie, w każdy wtorkowy wieczór… Czekam, abyś choć ten jeden raz w tygodniu znalazł dla Mnie czas… Obiecuję, że nie będzie on zmarnowany…”.

Jeżeli więc: chcesz odpowiedzieć na Boże wezwanie i spędzić z Nim trochę czasu, dziękować Mu, przepraszać Go lub prosić, uwielbiać śpiewem albo po prostu Go adorować – PRZYJDŹ I TRWAJ W JEGO OBECNOŚCI, W KAŻDY WTOREK O 19.15!

Osoba kontaktowa – ks. Damian Szostok