Straż Honorowa

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa powstała w naszej parafii w 1991 roku. Należą do niej 52 osoby. Przyjęcie do wspólnoty odbywa się podczas Uroczystości N.S.P.J. Nowo przyjęci członkowie otrzymują wtedy medaliki i wypowiadają Akt osobistego Poświęcenia siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i zobowiązują się do przyjęcia praktyk wypływających z tego aktu.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w czwartki. Uczestnicy spotkania to kobiety w wieku 60-70 lat w liczbie 5-10 osób.  Nasze spotkanie rozpoczyna krótka modlitwa lub Hymn Straży Honorowej. Bardzo cenimy sobie obecność księdza proboszcza na tych spotkaniach, który nam błogosławi, dzieli się z nami problemami Kościoła, potrzebami parafii i dzieli się własnym doświadczeniem i zachęca do modlitwy. Spotkania mają przeważnie charakter dzielenia się doświadczeniem wiary w swoim życiu i naszych środowiskach w oparciu o zaproponowany temat. Ma to na celu wspólne umacnianie się i wzajemne ubogacanie na drodze wiary i poznawania miłości Jezusa.

Uczestniczymy w Mszy Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu w I piątek miesiąca. Prowadzimy Adorację najświętszego Sakramentu, w czwartek – Godzinę Świętą. Bierzemy również udział w Pielgrzymce Ogólnopolskiej Arcybractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zapraszamy bardzo serdecznie do włączenia się do naszej grupy.

Osoba kontaktowa  –  Jadwiga Januszewska